Gdańsk: CHULIGANI SZALELI w pociągu. Pasażerowie byli PRZERAŻENI

i

Autor: KMP Gdańsk Gdańsk: CHULIGANI SZALELI w pociągu. Pasażerowie byli PRZERAŻENI

Gdańsk: CHULIGANI SZALELI w pociągu. Pasażerowie byli PRZERAŻENI

2019-12-12 13:30

We wtorek (10 grudnia) gdańscy policjanci otrzymali sygnał od konduktora pociągu, że w jednym ze składów grasuje trzech pijanych mężczyzn. Agresywni chuligani demolowali wnętrze i zachowywali się wulgarnie. Funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby. Grozi im do 5 lat więzienia.

Na miejsce jako pierwsi przyjechali wywiadowcy, którzy w chwili przyjęcia zgłoszenia byli najbliżej stacji. - Policjanci weszli do pociągu, który stał na przystanku. Podjęli interwencję wobec agresorów. Wydali im polecenie opuszczenia pociągu, jednak mężczyźni nie reagowali. Zaczęli znieważać funkcjonariuszy i próbowali ich uderzyć - podaje Komenda Miejska Policji w Gdańsku.

Trzech mężczyzn zostało obezwładnionych i wyprowadzonych na peron. Wywiadowcom pomógł patrol z referatu interwencyjnego. - Zatrzymanych doprowadzono do policyjnych cel, a jeden z nich trafił do pogotowia socjalnego dla osób nietrzeźwych - informuje KMP.

Dzisiaj mężczyźni w wieku 27, 38 i 42 lat mają usłyszeć zarzuty znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej interweniujących policjantów. Odpowiedzą też za zniszczenia w pociągu, ponieważ przewoźnik złożył zawiadomienie w tej sprawie. Grozi im nawet 5 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ WIDEO: