Policja [zdjęcie ilustracyjne]

i

Autor: Materiały Policji

Gdańsk: Groził żonie RADZIECKIM GRANATEM! Ewakuacja mieszkańców kamienicy

2019-12-13 10:15

W środę (11 grudnia) około godziny 20:00 gdańscy funkcjonariusze odebrali niepokojące zgłoszenie. W jednej z kamienic w dzielnicy Górki Zachodnie 45-letni mężczyzna groził zdetonowaniem granatu. Jak się okazało, rzeczywiście był posiadaczem niebezpiecznego przedmiotu. Policjanci zarządzili ewakuację.

Jak informuje gdańska policja, mundurowi w pierwszej chwili zadbali o bezpieczeństwo mieszkańców kamienicy. - Skutecznie wywabili mężczyznę z mieszkania i obezwładnili go. 45-latek zapewniał, że nie ma przy sobie granatu, jednak w wewnętrznej kieszeni jego kurtki znaleziono ukryty granat ręczny - podaje Komenda Miejska Policji w Gdańsku.

Zarządzono ewakuację budynku. Pirotechnik potwierdził autentyczność materiału wybuchowego. Policyjni antyterroryści przetransportowali granat i zdetonowali go w wyznaczonym miejscu neutralizacji.

45-letni mężczyzna trafił do aresztu. Ma usłyszeć zarzuty kierowania gróźb karalnych wobec swojej żony oraz nielegalnego posiadania materiałów wybuchowych. Za te czyny może trafić do więzienia nawet na 8 lat.

ZOBACZ WIDEO: