Groźny wyciek ropy w gdańskim porcie!

i

Autor: fot. Wyciek ropy - zdjęcie ilustracyjne / dennisflarsen, pixabay.com, CC0 Public Domain Groźny wyciek ropy w gdańskim porcie!

Gdańsk: Groźny wyciek ropy w porcie!

2017-03-09 11:23

W środę (8 marca) zarejestrowano wyraźne zanieczyszczenie kanału portowego w Gdańsku. Do wody dostała się znaczna ilość ropopochodnej substancji. W związku z tym skażeniu uległ niemal cały akwen w okolicy Gdańskiej Stoczni Remontowej.

To prawdopodobnie paliwo okrętowe z jednego ze statków zacumowanych przy nabrzeżu. Pewność, co do tego, z jaką substancją mamy do czynienia przyniosą dopiero badania laboratoryjne. Ruch na kanale został chwilowo wstrzymany na czas usuwania skutków wycieku. Ustawiono między innymi dwie zapory przeciwrozlewowe.

Aktualizacja: sytuacja jest opanowana. Ruch na kanale został wznowiony, a statki mogą swobodnie przepływać. Wciąż nie ma pewności co do substancji, jaka zanieczyściła akwen. Wykażą to dopiero badania laboratoryjne.

Przeczytaj także: Wielki sukces studentki Politechniki Gdańskiej. Została uznana za jedną z najlepszych młodych projektantek jachtów na świecie! [ZDJĘCIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE