Gdańsk: Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się... tylko w internecie! "Ruszy już dziś"

2020-11-20 14:00 pt
Gdańsk: Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się... tylko w internecie! Ruszy już dziś
Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Gdańsk: Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się... tylko w internecie! "Ruszy już dziś"

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku nie może odbyć się w trwającym roku w tradycyjnej formie. Spowodowane jest to pandemią koronawirusa, która bezwzględnie torpeduje plany organizatorów wydarzeń. Tym razem nie poczujemy na Targu Węglowym atmosfery świąt i zapachu zimowych smakołyków. Zabraknie ozdobionych stoisk, jednak będziemy mieli okazję nabyć najróżniejsze drobiazgi oraz vouchery przez internet. Ofertę wystawców poznamy już dziś na specjalnie dedykowanej stronie.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku 2020/2021. Stoisk brak, ale... pamiątki kupimy online!

Jak zapewniają organizatorzy, strona internetowa zostanie odpalona już w piątek (20 listopada) pod adresem www.bozonarodzeniowy.pl [KLIKNIJ TUTAJ]. Co kupimy na gdańskim wirtualnym Jarmarku Bożonarodzeniowym? - Dekoracje, ceramikę, ręcznie robione czapki, unikatową biżuterię, wegańskie kosmetyki, eko-świece, oryginalne maskotki, sztukę ludową, a także prace trójmiejskich artystów. Po raz pierwszy będzie można kupić również symbol naszego jarmarku, czyli drewniane figurki dziadków do orzechów. Do korzystania ze swoich usług zachęcać będą lokalni gastronomowie, oferując voucher na romantyczną kolację, bon na świąteczny catering, świeżo paloną kawę czy czekoladowe praliny. Nie zabraknie miodów, orzechów w karmelu, pięknie zdobionych pierników i przypraw z całego świata, które dodadzą smaku świętom - opowiada Bartosz Tobieński, rzecznik Międzynarodowych Targów Gdańskich.

Macie zamiar odwiedzić Jarmark Bożonarodzeniowy online? My z pewnością tam zajrzymy!

Z miesięcznym wyprzedzeniem, już teraz życzymy Wam WESOŁYCH ŚWIĄT!

Gdańsk: Strajk kobiet przed Katedrą Oliwską