Gdańsk: KIBOLE Lechii w rękach policji! Wpadła CAŁA BANDA. Zatrzymanych kilkanaście osób

2021-04-11 15:29

Kibole Lechii Gdańsk w rękach trójmiejskich policjantów. Wpadła cała banda, a mundurowi przeczesali ich samochody. W środku znaleźli przedmioty, które pseudokibice wykorzystali pewnie na niejednej „ustawce”: kominiarki, ręczny miotacz gazu, trzonek od siekiery, ochraniacze na zęby i nogi, a nawet… maczetę. Do tego pokaźny zapas farby w sprayu. W sumie zatrzymanych zostało kilkanaście osób. Policja podejrzewa, że to właśnie one odpowiadają za dewastację Stadionu Miejskiego w Gdyni. Na sumieniu mogą mieć jednak znacznie więcej…

Kibole Lechii Gdańsk w rękach policji. W jednej chwili wpadła cała banda! Zatrzymanych zostało w sumie kilkanaście osób. Mieli przy sobie cały „arsenał” i przedmioty, które zapewne wykorzystali przy niejednej „ustawce”. Części pseudokibiców grozi wieloletnia odsiadka.

Policjanci zatrzymali w sumie 17 osób, które mają związek z dewastacją murali i elewacji Stadionu Miejskiego w Gdyni – informuje Polska Agencja Prasowa. To pseudokibice Lechii Gdańsk w wieku od 16 do 35 lat. Odpowiedzą m.in. za udział w zbiegowisku i uszkodzenie mienia. Mają sporo na sumieniu!

Jak poinformował w niedzielę PAP kom. Michał Sienkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, do zatrzymania mężczyzn doszło w nocy z czwartku na piątek na jednym z parkingów w Gdańsku.

Na zaciemnionej części jednego z gdańskich parkingów policjanci zauważyli kilka pojazdów i grupę mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli nerwowo się zachowywać i odrzucać różne przedmioty. Jak się okazało, były to kominiarki z barwami jednego z trójmiejskich klubów, ręczny miotacz gazu, trzonek od siekiery oraz robocze rękawiczki – przekazał Sienkiewicz cytowany przez PAP.

Jak dodał, wszyscy mężczyźni zostali wylegitymowani. Było to 17 osób w wieku od 16 do 35 lat. Policjanci sprawdzili też ich samochody. W bagażnikach mundurowi znaleźli pokaźny „arsenał” na niejedną „ustawkę”: puszki z farbami w aerozolu, zabrudzona nią odzież, ochraniacze na zęby i nogi, maczetę oraz emblematy drużyny piłkarskiej.

Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymane osoby mają związek ze zniszczeniem murali oraz elewacji Stadionu Miejskiego w Gdyni, a także sąsiadujących z nim budynków. Sprawcy nanosili tam wulgarne napisy – wyjaśnił opisowo Sienkiewicz. Niszczyli bez opamiętania!

Wszyscy mężczyźni usłyszeli zarzuty udziału w zbiegowisku. Dodatkowo trzech z nich usłyszało zarzuty uszkodzenia mienia o charakterze chuligańskim, za co grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Władze Pomorza uczciły tragicznie zmarłych gdańszczan w rocznicę katastrofy smoleńskiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE