Quiz. Gdańsk, Gdynia, a może Sopot? O którym mieście mowa? Jedno zdanie musi wystarczyć!

2021-05-26 12:00
Gdańsk, Gdynia, Sopot. Szybki quiz!
Autor: GRAFIKA SE Beata Rozpędska Gdańsk, Gdynia, Sopot. Szybki quiz!

Trójmiasto może pochwalić się całą masą atrakcji, ciekawą historią i wyjątkowymi wydarzeniami. Życie w Gdańsku, Gdyni oraz Sopocie toczy się jednak zupełnie różnymi torami. Mieszkańcy często spierają się ze sobą o te różnice i próbują udowodnić wyższość swojego miasta nad pozostałymi. Choć w dyskusjach tych próżno szukać głębszego sensu, będąc w Trójmieście, warto wiedzieć "co i gdzie". W dzisiejszym szybkim quizie sprawdzamy, jak dobrze zdążyliście poznać Gdańsk, Gdynię i Sopot. Komplet punktów zdobędą tylko najlepsi!

Quiz. Gdańsk? Gdynia? A może Sopot? Podejmij wyzwanie!

Gdańszczanie, gdynianie i sopocianie żyją blisko siebie. Korzystają z tej samej linii SKM czy obwodnicy, spacerują nad tą samą zatoką. Część mieszkańców czułaby się jednak nieswojo, przebywając na co dzień w innej części aglomeracji. Niektórzy każdą wycieczkę do sąsiedniego miasta traktują niczym wyprawę. Są i tacy, którzy twierdzą, że ich okolica się wyróżnia, a na tle całego Trójmiasta jest tą wyjątkową.

O którym mieście mowa: Gdańsku, Gdyni czy Sopocie? Dla miejscowych zdobycie dziesięciu punktów nie powinno być dużym problemem. Osoby spoza Trójmiasta mogą mieć nieco większą zagwozdkę. Sprawdź, czy poradzisz sobie z naszymi zagadkami i pochwal się wynikiem!

Quizy podbijają internet!

Quiz to rodzaj intelektualnej zabawy. Każda poprawna odpowiedź jest punktowana. Korzystając z posiadanej wiedzy, możemy sprawdzić swój poziom w danej kategorii tematycznej i rywalizować ze znajomymi.

UWAGA! Odpowiedź nie zawsze jest oczywista. Bądźcie więc ostrożni przy dokonywaniu wyboru.

Podzielcie się linkiem do naszego quizu z rodziną i przyjaciółmi! Pora sprawdzić, kto zgromadzi więcej punktów!

Lubisz quizy? Mamy dla Ciebie coś specjalnego! Powodzenia

70 lat Szybkiej Kolei Miejskiej. Pasażerowie: „Nie ma Trójmiasta bez SKM-ki”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE