Gdańsk na podium w prestiżowym rankingu! Stolica Pomorza wyróżniona w kilku kategoriach

2020-07-07 22:45 Paweł Tabędzki
Gdańsk na podium w prestiżowym rankingu! Stolica Pomorza wyróżniona w kilku kategoriach
Autor: Pixabay.com Gdańsk na podium w prestiżowym rankingu! Stolica Pomorza wyróżniona w kilku kategoriach

Emerging Europe Awards 2020 to już trzecia edycja konkursu miast przyjaznych dla biznesu. W ramach rywalizacji oceniano 75 aglomeracji europejskich w różnych kategoriach. W ogólnym rozrachunku Gdańsk zajął wysoką dziewiątą lokatę. Warto jednak podkreślić, że pod kątem jakości życia stolicę regionu sklasyfikowano na trzecim miejscu, za czeską Pragą i słoweńską Lublaną.

Emerging Europe przy tworzeniu rankingu zaprosiło do współpracy kilkudziesięciu ekspertów ds. lokalizacji, a także doradców ds. bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Oceniali oni 75 miast Europy o populacji przekraczającej 200 tysięcy mieszkańców.

Sedno Sprawy - Artur Dziambor

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- Nie byłoby tego sukcesu bez ciężkiej codziennej pracy gdańszczanek i gdańszczan - mówi Aleksandra Dulkiewicz. - Naszym głównym celem jest ciągłe podnoszenie jakości życia. Z jednej strony dbamy o rozwój biznesu i turystyki, z drugiej dbamy o podnoszenie komfortu życia w mieście. Naszym celem jest też zrównoważony rozwój. Miejsce na podium to dobra lokata - dodała prezydent Gdańska, odnosząc się do wyników Emerging Europe Awards 2020.

Gdańsk wyróżniono w następujących kategoriach:

  • Jakość życia - III miejsce
  • Marka - IV miejsce
  • Klimat dla biznesu - IV miejsce
  • Infrastruktura i łączność - VII miejsce

W pozostałych kategoriach stolica Pomorza znalazła się poza pierwszą dziesiątką rankingu. Ogół wszystkich ocen dał Gdańskowi dziewiątą lokatę.