Gdańsk: Namalował SWASTYKĘ na peronie! Policja szuka sprawcy! [ZDJĘCIA]

2019-11-28 8:30

Funkcjonariusze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa prowadzą dochodzenie w sprawie namalowania zakazanego symbolu na dworcu PKP we Wrzeszczu. Swastyka pojawiła się na peronie 4 maja 2019 roku. Kamery monitoringu uchwyciły prawdopodobnego sprawcę. Zdjęcia podejrzewanego mężczyzny znajdziesz w galerii u góry artykułu.

Dochodzenie prowadzone jest w kierunku propagowania ustroju faszystowskiego. - W toku postępowania policjanci zabezpieczyli materiały z monitoringu. Zarejestrowany jest na nim wizerunek mężczyzny, który mógł namalować swastykę. Mężczyzna ma około 65-70 lat, krótkie siwe włosy i szczupłą budowę ciała. Był ubrany w krótką jasną kurtkę oraz ciemne spodnie - przekazała st. asp. Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

- Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęć lub mają informacje mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości bądź miejsca pobytu, prosimy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Gdańsku przy ulicy Nowe Ogrody 27 - apelują funkcjonariusze.

Wszelkie istotne dla sprawy informacje można przekazać pod numer 58 32 16 222 oraz zgłaszając się do najbliższej jednostki policji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE