Gdańsk: Nowe utrudnienia dla kierowców. Gdzie zmieniono organizację ruchu? [LISTA MIEJSC]

2021-09-27 11:30
Gdańsk: Utrudnienia w ruchu drogowym!
Autor: Pixabay.com Gdańsk: Utrudnienia w ruchu drogowym!

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni informuje o zmianie organizacji ruchu w kilku lokalizacjach na terenie miasta. Gdzie kierowcy będą musieli pilnować się od poniedziałku? O wszystkich utrudnieniach przeczytasz poniżej. Poznaj szczegóły na stronie www.se.pl!

Utrudnienia dla kierowców w Gdańsku od 27 września 2021 roku

Zawężenie jezdni na ulicy Migdałowej

- Rozpoczynają się prace związane z budową Nowej Olchowej, w związku z czym od 27 września przez około 2 tygodnie fragment jezdni ulicy Migdałowej przy wjeździe na osiedle zostanie zawężony - informuje GZDiZ. - Ulica Nowa Olchowa połączy ulicę Kartuską z Cedrową. Wykonawcą prac jest firma Kruszywo sp. z o.o. Koszt prac to niecałe 5,6 mln złotych. Inwestycja zakończy się w I kwartale 2022 roku - czytamy w komunikacie.

Prace w rejonie ulicy Kartuskiej (od Otomińskiej do Nowatorów)

- W poniedziałek (27 września) w godzinach porannych planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ulicy Kartuskiej. W kierunku Żukowa kierowcy poruszać się będą po nowej jezdni. W kierunku centrum Gdańska ruch aut będzie obywał się po drodze tymczasowej. Ponadto przystanek autobusowy Kokoszki zostanie przeniesiony na jezdnię południową, a przystanek autobusowy Inżynierska zostanie przeniesiony na jezdnie docelową. Wprowadzone zmiany związane są z kolejnym etapem rozbudowy ulicy Kartuskiej i mają na celu wykonanie docelowego układu drogowego w tym miejscu. Koszt inwestycji to ponad 37,4 mln zł. Planowany termin zakończenia przypada na IV kwartał 2021 roku - podaje Gdański Zarząd Dróg i Zieleni.

Ruch wahadłowy na fragmencie ulicy Niepołomickiej

Od poniedziałku zmieni się również organizacja ruchu na odcinku ulicy Niepołomickiej, od Przemian do Feliksa Muzyka. - W związku z budową kanalizacji sanitarnej przez inwestora osiedla mieszkaniowego (Murapol S.A.) wprowadzony zostanie tam ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Ma on obowiązywać na odcinku około 50 metrów. Realizacja całości prac podzielona została na 4 etapy po 50 metrów. Po zakończeniu danego etapu nastąpi przywrócenie przejezdności i przestawienie sygnalizacji na kolejne 50 metrów. Zmiany w organizacji ruchu potrwają planowo do 19 listopada - informuje GZDiZ.

Sonda
Czy masz prawo jazdy?
Raport z Anteny 27.09
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE