Gdańsk: Pseudokibic w rękach policji. Schował się POD PIERZYNĄ. Co za WSTYD [ZDJĘCIA]

2020-07-31 14:18 KM

Policjanci z wydziału kryminalnego gdańskiej komendy miejskiej ujęli pseudokibica, który miał sporo na sumieniu. 31 maja br. po meczu derbowym, mężczyzna dopuścił się czynnej napaści na policjantów. Przy zatrzymaniu próbował za wszelką cenę ukryć się przed funkcjonariuszami i schował się... pod kołdrą! - Najprawdopodobniej usłyszy zarzut czynnej napaści na policjantów. Za to przestępstwo grozi 10 lat pozbawienia wolności - informuje biuro prasowe KMP w Gdańsku.

Gdańsk: Pseudokibic ujęty przez funkcjonariuszy. Próbował desperackiego kroku! Cała sprawa rozpoczęła się w momencie, kiedy to policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku 31 maja tego roku dbali o spokój na terenie naszego miasta podczas odbywającego się meczu. Mimo, że rozgrywki odbywały się bez udziału kibiców, policjanci mieli pełne ręce pracy. Podjęto ponad 120 interwencji w związku z zakłóceniem porządku, spożywaniem alkoholu, nielegalnym odpalaniem rac oraz nielegalnym gromadzeniem. Policjanci w wyniku podjętych interwencji zatrzymali wówczas jednego z mężczyzn, który sztachetami i butelkami rzucał w interweniujących policjantów oraz dwóch mężczyzn, którzy mieli przy sobie narkotyki.

- Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców, cały czas pracowali nad sprawą i dążyli do ustalenia tożsamości osób, które zakłóciły porządek publiczny przy ul. Kilińskiego - informują w komunikacie funkcjonariusze.

- Policjanci dzięki swojemu dobremu rozpoznaniu w środowisku pseudokibiców i zdobytym informacjom ustalili tożsamość kolejnego mężczyzny, który zaatakował policjantów. Poszukiwany przez policjantów 28-latek związany ze środowiskiem pseudokibiców w dniu, w którym doszło do przestępstwa, był pobudzony i agresywny. W pewnym momencie pseudokibic podbiegł do drużyny policjantów z Oddziału Prewencji Policji i z premedytacją zaczął rzucać w nich przedmiotami, które mogły być niebezpieczne dla ich życia i zdrowia. Mężczyzna m.in. z kosza na śmieci wyjął metalowy wkład i rzucił nim w kierunku mundurowych - relacjonują pomorscy policjanci.

Policjanci mimo tego, że poszukiwany przez nich pseudokibic nie przebywał w miejscu swojego zameldowania, znaleźli go w jednym z mieszkań na terenie powiatu gdańskiego.

- 28-latek schował się przed policjantami pod kołdrą w jednym z pokoi. Mężczyzna został obezwładniony, zatrzymany i przewieziony do jednostki Policji. Dziś zostanie doprowadzony przez policjantów do prokuratora. Najprawdopodobniej usłyszy zarzut czynnej napaści na policjantów. Za to przestępstwo grozi 10 lat pozbawienia wolności - przekazuje oficer prasowy gdańskiej policji.

Komendant komisariatu we Wrzeszczu będzie wnioskował do prokuratora, aby ten złożył wniosek do sądu o aresztowanie 28-latka.

Gdańsk: Borsuk uwięziony w potoku Strzyża! Uratowali go funkcjonariusze

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.