Gdańsk: Strzelał z wiatrówki do drzwi i... trafił znajomego! STRASZNE SCENY

2020-01-14 13:00 PT
Sprawca zatrzymany
Autor: KMP Gdańsk

W miniony weekend gdańscy policjanci zatrzymali 33-latka, który ostrzelał z wiatrówki drzwi do mieszkania. Niestety, w ferworze kłótni mężczyzna postrzelił swojego znajomego, gdy ten próbował załagodzić sytuację. Sprawca trafił już do celi. Grozi mu nawet 7,5 roku pozbawienia wolności.

- W rozmowie z zastanymi na miejscu osobami policjanci ustalili, że pomiędzy zatrzymanym a jego znajomym doszło do awantury. Agresywny 33-latek zaczął grozić pokrzywdzonemu i strzelać z wiatrówki w drzwi - podaje Komenda Miejska Policji w Gdańsku.

Sprawca trafił pokrzywdzonego z broni. Na szczęście ten nie doznał poważnych obrażeń. Jak informują funkcjonariusze, nie wymagał nawet pomocy medycznej.

- Na miejscu zdarzenia pracowali mundurowi z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technik kryminalistyki. Trwa wyjaśnianie przyczyny i okoliczności tego przestępstwa - przekazuje gdańska policja.

Jeszcze w weekend sprawca został przesłuchany i usłyszał trzy zarzuty. Dotyczą one uszkodzenia drzwi, uszkodzenia ciała i kierowania gróźb karalnych. Jako że 33-latek był już wcześniej skazywany za podobne czyny, grozi mu do 7,5 roku więzienia.