Autobusy w Gdańsku

i

Autor: Wikipedia.org / Łukasz Golowanow / CC BY-SA 3.0 Autobusy w Gdańsku

Gdańsk: Ta kobieta PODBIŁA SERCA INTERNAUTÓW. Boska kierowczyni autobusu! ZOBACZ WIDEO

2020-10-12 9:30

Miła, sympatyczna, uśmiechnięta... Zawsze dowiezie do celu, a i bilet sprzeda bez kłótni o drobne! - Takich kierowców nam potrzeba - piszą zgodnie gdańscy internauci. Tę fantastyczną kobietę doceniła już jednak cała Polska. Krótką pogawędką ze znanym trójmiejskim youtuberem kierowczyni autobusu poprawiła obraz transportu publicznego lepiej niż dziesiątki kampanii marketingowych. Jest po prostu obłędna!

Filmik zatytułowany "Jak tam Polsko vs Bartek - najlepsza na świecie kierowczyni" trafił do sieci przed kilkoma dniami. Szybko spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem i zyskał olbrzymią popularność. Bartek "Usa" Karpowski znany jest z ciekawych rozmów z przypadkowymi przechodniami oraz niecodziennych happeningów. O jednej z jego najśmielszych akcji pisaliśmy w artykule Kartonowy prezes na każdej poczcie? Nagranie z ukrytej kamery podbija internet! Zobacz reakcje [WIDEO]. Tym razem youtuber postanowił zagaić do kierującej autobusem kobiety.

Miłą pogawędkę zarejestrowano 18 września w Gdańsku. Było o tym, jak osiągnąć zawodowe spełnienie, co doceniają pasażerowie i... jak odmienić słowo "kierowca" w formie żeńskiej. Zobaczcie, o co jeszcze Bartek "Usa" Karpowski wypytywał spotkaną na Oruni rozmówczynię.

Nagranie przypadło do gustu setkom internautów. - Świetna kobieta - pisze w sekcji komentarzy jeden z nich. - Super pozytywna - dodaje kolejny. Część osób ma jednak uwagi dotyczące odmiany nazwy zawodu. - Powinno być "pani kierowca", a nie "kierowczyni" albo "kierownica" - czytamy. Tymczasem Katarzyna Kłosińska z Uniwersytetu Warszawskiego odpowiada na wątpliwości na stronie słownika PWN, uzasadniając precyzyjnie swoją opinię. - Wydany 20 lat temu Nowy słownik poprawnej polszczyzny PWN pod red. A. Markowskiego przestrzega przed nazwą "kierowczyni", jednak ta zaczęła się już przyjmować w języku (wyszukiwarka wyświetla około 15 tysięcy jej użyć, przy czym spora ich część występuje w pytaniach o poprawność tego słowa). Pod względem słowotwórczym nie można jej nic zarzucić. Wraz z kierowcą tworzy parę, taką jak np. sprawczyni - sprawca, znawczyni - znawca, prześladowczyni - prześladowca, rozmówczyni - rozmówca. Uważam więc, że jeśli jest potrzeba jej używania, to nic nie stoi temu na przeszkodzie - pisze ekspertka na łamach sjp.pwn.pl.

Jakkolwiek zechcemy nazwać zawód wykonywany przez przesympatyczną i uroczą pracownicę gdańskiej komunikacji miejskiej, trzeba przyznać jedno... BIJE OD NIEJ POZYTYWNA ENERGIA!

Wypłaszczanie krzywej. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 129