Gdańsk: Za postój zapłacisz kartą. Szykują się zmiany w Strefie Płatnego Parkowania

2015-11-17 11:58

Zapomnij o drobnych! Już nie tylko monetą, ale także i kartą zapłacisz w parkomacie. Gdańsk szykuje zmiany w Strefie Płatnego Parkowania. 

Strefa Płatnego Parkowania w Gdańsku.
Autor: Archiwum serwisu Strefa Płatnego Parkowania w Gdańsku.

Od przyszłego roku kierowcy nie będą musieli już szukać drobnych, by opłacić miejsce za postój. Zrobią to także przy użyciu karty. 

- Wymieniamy wyeksploatowane już parkomaty w mieście na nowoczesne, łatwe w obsłudze i bardzo uniwersalne – zapowiada Piotr Grzelak, zastępca prezydenta. - Będzie można płacić w nich nie tylko monetami, ale też kartami płatniczymi. To duże ułatwienie dla wszystkich – dodaje prezydent.

W tej chwili w mieście pracuje 110 parkomatów, 80 z nich to sprzęt wyeksploatowany. Wymiana ruszy z początkiem roku i potrwa do końca 2016.

Za postój w Gdańsku zapłacisz kartą. Co na to kierowcy?

- Na początku honorowany będzie każdy rodzaj opłat (gotówka, karta, wirtualna portmonetka), z biegiem czasu – dzięki stałemu monitoringowi struktury wpłat, ocenimy, czy nie zrezygnować kompletnie z opłat gotówkowych - informują urzędnicy.

Co na takie zmiany mówią kierowcy? Sprawdzała Ola Nietopiel, reporterka Radia ESKA.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki