Gdańsk: ZAATAKOWAŁ NOŻEM swojego znajomego. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

2019-09-17 15:30 PT
Zatrzymany mężczyzna
Autor: KWP Gdańsk

W minioną niedzielę (15 września) na gdańskim Przymorzu 33-latek miał ugodzić nożem o dwa lata młodszego mężczyznę. Dziś usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa i będzie mu grozić nawet dożywocie. Do awantury miało dojść w mieszkaniu podczas libacji alkoholowej. Poszkodowanego, który leżał w pobliżu bloku, udało się uratować.

ZOBACZ WIDEO:

Na miejsce jako pierwsi dotarli ratownicy medyczni, którzy od razu udzielili pomocy 31-letniemu mężczyźnie. Funkcjonariusze byli tam już chwilę później. Jak ustalili, w jednym z mieszkań podczas spotkania towarzyskiego doszło do kłótni, w wyniku której napastnik zaatakował znajomego nożem.

Mundurowi szybko ustalili, gdzie należy szukać 33-latka. Zapukali do drzwi wytypowanego mieszkania, ale nikt nie otwierał. - Policjanci zmuszeni byli do siłowego wejścia do środka. W jednym z pomieszczeń zabarykadował się podejrzewany o usiłowanie zabójstwa mężczyzna. Został obezwładniony i zatrzymany - przekazała st. asp. Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Nad sprawą pracowali funkcjonariusze z grupy dochodzeniowej, prokurator, kryminalni i technik kryminalistyki. - Zabezpieczono ślady oraz nóż, którym został ugodzony pokrzywdzony. Zabezpieczono też nagrania z monitoringów. Policjanci dokładnie sprawdzili miejsce zdarzenia, przesłuchali świadków i ustalili okoliczności tego przestępstwa - dodała st. asp. Karina Kamińska.

Prokuratorowi przekazano materiał dowodowy. Dziś podejrzewany 33-latek zostanie przesłuchany i najprawdopodobniej usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa. Może mu grozić nawet dożywocie.