Gdański orangutan pokazał, jak nie zakładać maseczki. Padniecie ze śmiechu! [WIDEO]

2020-04-16 14:30
Gdański orangutan pokazał, jak nie zakładać maseczki. Padniecie ze śmiechu! [WIDEO]
Autor: ZOO Gdańsk / Twitter

Od czwartku (16 kwietnia) każde wyjście z domu musi wiązać się z zasłonięciem ust i nosa. Twarze maseczkami zakrywają młodzi, starzy, kobiety, mężczyźni, a nawet... ZWIERZĘTA? Pracownicy oliwskiego zoo sprawdzili, jak orangutan poradzi sobie z nieznanym mu wcześniej przedmiotem. To nagranie rozbawi każdego!

ORANGUTAN vs MASECZKA. Zobacz wideo:

Film instruktażowy "jak nie zakładać maseczki" w chwilowo nieczynnym Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym nagrał Michał Cichoń.

Zwierzęta tęsknią za zwiedzającymi

Stan epidemii doskwiera nie tylko ludziom. Za murami największego zoo w Polsce zostały przyzwyczajone do tłumów zwierzęta różnych gatunków. One również muszą odnaleźć się w zupełnie nowej sytuacji. Obecnie dostęp mają do nich jedynie opiekunowie.

Dzięki ujęciom Marcina Gadomskiego, fotoreportera Super Expressu, możemy przenieść się na moment do położonego w Oliwie gdańskiego zoo i zobaczyć, jak narodową kwarantannę spędzają mieszkańcy ogrodu.

Gdańskie zoo w czasie pandemii. ZOBACZ ZDJĘCIA:

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ TUTAJ!

Jak nie zwariować, siedząc w domu? Eksperci z Wielkiej Brytanii radzą - CZYTAJ WIĘCEJ W "PORADNIKU ZDROWIE"

Aktualna mapa zakażeń koronawirusem w Polsce

W poszczególnych punktach umieszczono informacje dotyczące liczby potwierdzonych przypadków zakażenia, osób zmarłych i wyleczonych dla konkretnych województw. Sprawdź, jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju.

Koronaporadnik Adama Federa "Będzie Dobrze": Rzecz o maseczkach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE