Gdynia: Miasto będzie walczyć z dzikami. Coraz częstsze wizyty zwierząt na terenach zabudowanych [AUDIO]

2018-11-21 21:10
Dziki to problem nie tylko wśród dorosłych osobników, ale we wciąż rozmnażających się młodych
Autor: zoosnow/pixabay.com/CC0 Creative Commons Dziki to problem nie tylko wśród dorosłych osobników, ale we wciąż rozmnażających się młodych

Problem z dzikami, wchodzącymi coraz częściej na miejskie osiedla, występuje w całym Trójmieście. Różne próby podejmowali leśnicy, by zwierzęta te od miasta odciągnąć. Nie wszystkie podejścia się sprawdzają, a mieszkańcy tracą cierpliwość.

Gdynia będzie walczyć z dzikami według własnych zasad. Zwierzęta te coraz śmielej wchodzą na osiedla, gdzie niszczą tereny zielone. Problem jest na tyle duży, że miasto postanowiło rozwiązać go na własną rękę.

- Do walki z dzikami zaangażowane będą wszystkie służby miejskie - mówi Zdzisław Kobyliński z gdyńskiego Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności. Posłuchaj:


Łukasz Plonus z Nadleśnictwa Gdańsk dodaje, że sposób ten jest całkowicie legalny. Posłuchaj:


Podobny problem występował ostatnio w Sopocie. Tam z pomocą mieli przyjść właśnie leśnicy, którzy rzekomo zwierzęta wystrzelali. Historia ta okazała się wymysłem jeden ze spółdzielni mieszkaniowych.

Zobacz także: Dziki w Sopocie zostaną odstrzelone. Trwa akcja leśników [AUDIO]

Zobacz TO WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE