Gdynia. Pijany strażnik miejski zatrzymany przez policję. "Miał nieposzlakowaną opinię"

2022-05-26 18:52
Gdynia. Pijany strażnik miejski zatrzymany przez policję. Miał nieposzlakowaną opinię
Autor: jch Gdynia. Pijany strażnik miejski zatrzymany przez policję. "Miał nieposzlakowaną opinię"

Jak dowiedział się korespondent PAP, w budynku urzędu w Gdyni zatrzymano pijanego strażnika miejskiego. To kolejny taki przypadek w mieście w ostatnim czasie. Wcześniej pijany strażnik miejski spowodował kolizję.

Policjanci z Gdyni w środę zostali wezwani do gdyńskiego urzędu po informacji, że jeden ze strażników miejskich pracujących w budynku może być pod wpływem alkoholu. Informację potwierdził naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gdyni asp. sztab. Łukasz Grzyb. Wskazał, że mężczyzna w wydychanym powietrzu miał blisko promil alkoholu. Strażnikowi za podjęcie pracy, będąc pod wpływem alkoholu, grozi kara aresztu albo grzywny. Niewykluczone, że zostanie zwolniony dyscyplinarnie z pracy. Rzeczniczka urzędu miejskiego w Gdyni Agata Grzegorczyk przekazała, że strażnik miejski pełnił ochronę w budynku urzędu. - Mężczyzna miał nieposzlakowaną opinię - podkreśliła.

Czytaj też: Gdynia. Jego ciało było w nienaturalnej pozycji! Martwy mężczyzna znaleziony w aucie

W ubiegłym tygodniu zatrzymany został inny pijany gdyński strażnik miejski. Mężczyzna, będąc po służbie, spowodował kolizję drogową. Po zderzeniu został ujęty przez kierowcę autobusu miejskiego. Strażnik w wydychanym powietrzu miał 2 promile alkoholu. Został zwolniony dyscyplinarnie z pracy.

Czytaj więcej tutaj: Pijany strażnik miejski wjechał w autobus. Dyscyplinarka "w trybie natychmiastowym"

Strażnik miejski uratował turystę, który spadał z Koziego Wierchu
Sonda
Czy gdyby nie alkohol, przestępstw w Polsce byłoby mniej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE