Gdynia: wybudowali pierwszą od 50 lat kamienicę! Baltiq Plaza to architektoniczna perełka [WIDEO, GALERIA]

2016-05-02 10:20

Zakończyła się budowa pierwszej od kilkudziesięciu lat nowej kamienicy przy ulicy Świętojańskiej w Gdyni. Pod numerem 43-45 powstał elegancki, dwubryłowy budynek mieszkalno-usługowy o dumnej nazwie Baltiq Plaza.  

Baltiq Plaza to inwestycja dla wymagających klientów firmy Moderna Investment według projektu pracowni Wolski Architekci. Budowla zlokalizowana jest w samym sercu miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie Gdyńskiej Szkoły Filmowej i kolejki szynowej na Kamienną Górę.

Bryły budynku połączono dwiema podziemnymi kondygnacjami. Na pozostałych 6 piętrach znajdują są komfortowe mieszkania i luksusowe apartamenty (łącznie 90) oraz powierzchnie zaprojektowane z myślą o usługach i biznesie.

Zobaczcie, jak kamienica prezentuje się na nagraniu!

Architektoniczna perełka

Elewacja Baltiq Plazy wykonana jest z płyt kompozytowych, pokrytych białymi powłokami malarskimi i nawiązuje do idei gdyńskiego modernizmu. Zamontowano w niej ledowe lampy, które podkreślają smukłość budynku. Białe, wertykalne elementy architekci wprowadzili też na balkonach i w niektórych witrynach. Z lekkością wpisując się w istniejącą zabudowę, inwestycja nadaje temu miejscu nowoczesny charakter.

Plac pomiędzy północną i południową częścią budynku tworzy patio. Architekci zadbali o jego przyjazną aranżację: ławki, klomby, schody przykryte częściowo kaskadą zieleni. To właśnie tam i na poziomie -1 już za moment otworzą się sklepy i lokale gastronomiczne. Inwestor odpowiednio wyeksponował również odnowiony Pomnik Harcerzy Gdyńskich, który odzyskał swój dawny blask.

Czytaj też: Sklepy otwarte 1 i 3 maja w Trójmieście. Gdzie zrobimy zakupy w Gdańsku, Gdyni i Sopocie?

Zobacz również: MAJÓWKA 2016 - wszystko w jednym miejscu!

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki