Greta Thunberg odwiedziła Gdańsk. Zobaczcie, co robiła popularna aktywistka!

2020-01-14 16:51 BM
Greta Thunberg
Autor: East News

Greta Thunberg przyjechała do Gdańska. 17-letnia szwedzka aktywistka klimatyczna przyjechała do miasta w towarzystwie ekipy filmowej. Co robiła w Trójmieście nastolatka, która została nagrodzona człowiekiem roku 2019 według Magazynu Time?

O wizycie Grety Thunberg w Gdańsku poinformowała restauracja Avocado Spot, w której gościła 17-latka. Nastolatka w lokalu wypiła kawę i zjadła ciasto. - Niech to będzie jeszcze jedna okazja do zwrócenia uwagi na to, że to co jemy ma ogromny wpływ na zmiany klimatu - napisali w mediach społecznościowych przedstawiciele restauracji.

Nie udało nam się ustalić, co było wizytą Thunberg w Gdańsku. Nastolatka nie informowała o tej podróży w swoich mediach społecznościowych. Mieszkańcy Gdańska mieli ją spotkać także w innych miejscach miasta. Do Polski prawdopodobnie przypłynęła statkiem.

Kim jest Greta Thunberg?

17-latka to znana na całym świecie aktywistka klimatyczna, która pochodzi ze Szwecji. Jest też inicjatorką Młodzieżowego Strajku Klimatycznego oraz została nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla. Magazyn TIME wybrał ją człowiekiem roku 2019.