Jest ważna decyzja ws. mordercy Adamowicza! Zbadają go inni lekarze [NOWE FAKTY]

2019-12-02 11:15 PT
Stefan W.
Autor: KMP Gdańsk Stefan W.

Stefan W. zostanie ponownie zbadany przez psychiatrów i psychologów. Opinia zespołu, który uprzednio obserwował zabójcę prezydenta Gdańska, nie jest wystarczająco jasna i jednoznaczna dla prokuratury. Z wnioskiem o dokładniejszą analizę poczytalności sprawcy wystąpił pełnomocnik rodziny Pawła Adamowicza.

- Zespół prokuratorów nadzorujących śledztwo w sprawie zabójstwa Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza podjął decyzję o powołaniu zespołu innych biegłych lekarzy psychiatrów oraz psychologów, celem jednoznacznego ustalenia stanu zdrowia psychicznego podejrzanego Stefana W. - przekazała Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - Dotychczas wydana opinia sądowo-psychiatryczna podejrzanego, według prokuratorów, jest niejasna. Z tych względów, na podstawie art. 201 kodeksu postępowania karnego, prokuratorzy powołali inny zespół biegłych - dodała rzeczniczka.

- Ocena stanu psychicznego Stefana W. dokonana przez biegłych z Krakowa jest niewystarczająca. Nie rozwiewa ona naszym zdaniem wszystkich wątpliwości odnośnie tego czy miał on zdolność rozpoznawania swojego czynu i pokierowania swoim postępowaniem - tłumaczył w rozmowie z Dziennikiem Bałtyckim adwokat Jerzy Glanc, pełnomocnik rodziny Pawła Adamowicza. To on złożył wniosek o ponowne zbadanie 28-letniego mordercy.

Od oceny stanu psychicznego Stefana W. zależy, czy będzie mógł być normalnie sądzony i trafić do więzienia. Jest to więc kluczowa sprawa dla całego postępowania.

ZOBACZ WIDEO: