Jeździli po osiedlu volkswagenem wypełnionym narkotykami. Dwóch mężczyzn zatrzymanych w Człuchowie

2020-12-05 12:36 vera
Jeździli po osiedlu volkswagenem wypełnionym narkotykami. Dwóch mężczyzn zatrzymanych w Człuchowie
Autor: Policja Pomorska Jeździli po osiedlu volkswagenem wypełnionym narkotykami. Dwóch mężczyzn zatrzymanych w Człuchowie

Nerwowe zachowanie kierującego samochodem i pasażera wzbudziło podejrzenia policjantów z Człuchowa. Okazało się, że w samochodzie znajdowało się prawie 110 gramów amfetaminy, ponad 400 sztuk tabletek ekstazy i prawie 12 gramów metaamfetaminy. Obaj mężczyźni, mieszkańcy powiatu chojnickiego, zostali zatrzymani.

Policjanci z Człuchowa (woj. pomorskie) podczas pełnienia służby zainteresowali się osobowym volkswagenem, którego kierowca jeździł po jednym z osiedli w mieście. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać samochód i wylegitymować osoby znajdujące się w środku.

Czytaj też: Gdańsk: "1000 złotych za brak maseczki". Kontrole policji w galeriach handlowych

- Podczas kontroli kryminalni zauważyli, że 25-letni kierowca, jak i 18–letni pasażer zachowują się nerwowo i nie potrafią logicznie wytłumaczyć, po co przyjechali do Człuchowa - informuje oficer prasowy. - Funkcjonariusze sprawdzili dokładnie samochód i rzeczy osobiste mężczyzn i znaleźli w sumie prawie 110 gramów amfetaminy, ponad 400 sztuk tabletek ekstazy oraz prawie 12 gramów metamfetaminy. Obaj mężczyźni, mieszkańcy powiatu chojnickiego zostali zatrzymani.

W piątek zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty, starszy usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowych, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, młodszy natomiast usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec niego policjanci złożyli wniosek do prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztu.

Katowice: Wielka akcja policjantów! Narkotyki, samochody i miliony złotych