Gdańsk: 1000 złotych za brak maseczki. Kontrole policji w galeriach handlowych

i

Autor: KMP Gdańsk Gdańsk: "1000 złotych za brak maseczki". Kontrole policji w galeriach handlowych

Gdańsk: "1000 złotych za brak maseczki". Kontrole policji w galeriach handlowych

2020-12-04 13:00

Mandat za niezakrycie ust i nosa może wynieść nawet tysiąc złotych! Przypominają o tym gdańscy funkcjonariusze, którzy na najbliższy weekend zapowiadają wzmożone kontrole w galeriach handlowych. Walka z koronawirusem trwa i nie możemy o tym zapomnieć ogarnięci przedświątecznym szaleństwem zakupowym. Co jeszcze sprawdzać będą mundurowi?

- Przyjrzymy się, czy w sklepach i na stoiskach udostępnione są preparaty do dezynfekcji dłoni, czy kupujący zgodnie z obowiązkiem z nich korzystają. Kontrole przeprowadzimy również w środkach komunikacji publicznej, na głównych węzłach przesiadkowych oraz w pociągach SKM - informują funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. - Wobec osób, które nie przestrzegają obostrzeń, będą wyciągane konsekwencje.

Największej liczby patroli należy spodziewać się w sklepach, lokalach usługowych oraz galeriach handlowych. Szczególną uwagę policjanci zwracają na zasłanianie ust i nosa przez obsługę, pracowników oraz klientów. - W ciągu ostatnich dni nałożyliśmy ponad 100 manatów oraz skierowaliśmy do sądu kilka wniosków o ukaranie w związku z naruszeniem przepisów dotyczących COVID-19 - czytamy w dzisiejszym komunikacie gdańskiej policji. - Funkcjonariusze sprawdzili także ponad 20 tysięcy adresów, pod którymi mieszkają osoby objęte kwarantanna domową.

Czym zakryć usta i nos? Może to być np. maseczka, komin czy przyłbica. - Jeżeli wychodzisz z domu, weź ze sobą dodatkową tzw. awaryjną maseczkę, która na pewno się przyda w przypadku zgubienia tej pierwszej - apelują policjanci.

Przez koronawirusa zakażą petard i fajerwerków w sylwestra?

W przypadku rażącego łamania przepisów stróże prawa mogą poinformować o sprawie inspektora sanitarnego. Kara administracyjna nałożona przez tę instytucję wynosi maksymalnie 30 tysięcy złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE