Kartuzy. Niewyobrażalne bestialstwo w Wielkanoc. 1000 pszczół zalanych ropą!

2021-04-07 20:54 Bogdan Stech
Kartuzy. Niewyobrażalne bestialstwo w Wielkanoc. 1000 pszczół zalanych ropą!
Autor: Pexels / pixabay Kartuzy. Niewyobrażalne bestialstwo w Wielkanoc. 1000 pszczół zalanych ropą!

Policja poszukuje sprawcy ataku na pasiekę w Zajezierzu koło Kartuz (pomorskie). Zwyrodnialec - jak opisuje go expresskaszubski.pl, wytruł około 1000 pszczół. Owady zginęły w niewyobrażalnych męczarniach, bo zostały zalane ropą.

Jak podaje expresskaszubski.pl do ataku miało dojść prawdopodobnie z 4 na 5 kwietnia. Piotr Gdaniec, rzecznik prasowy KPP Kartuzy, powiedział portalowi, że właściciel pasieki w Zajezierzu (gm. Chmielno) odkrył, że pszczoły zostały zalane ropą. W ten sposób zniszczonych zostało dziewięć uli i rodzin pszczelich. Funkcjonariusze przyjęli zgłoszenie, a na miejscu zabezpieczyli ślady.

Trwa śledztwo mające ustalić ustalanie sprawcy czynu. Serwis dodaje, że postępowanie prowadzone jest pod kątem zniszczenia mienia. Sprawcy grozi za to do 5 lat pozbawienia wolności. Właściciel pasieki szacuje straty na około 9 tys. zł. 

Z kolei portal kartuzy.info pisze, że właścicielem pszczół był 70-latek, który bardzo przeżył atak na pasiekę. Prowadził ją od pięciu lat i sam budował ule. 

Dlaczego pszczoły są tak ważne? Miodobranie w Lublinie
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE