Czy miało to związek z Iwoną Wieczorek?

Koniec działań w Zatoce Sztuki w Sopocie! Co mówi prokuratura?

2023-03-09 18:28

Zakończyły się czynności organów ścigania na terenie Zatoki Sztuki w Sopocie. Pod koniec ub.r. policja otoczyła obiekt, a w czasie działań m.in. przeszukiwano studzienki kanalizacyjne, przekopywano plażę przed klubem i sprawdzano teren przy pomocy wykrywaczy metali i psa tropiącego. Prokuratura nie potwierdziła, czy ma to związek z zaginięciem Iwony Wieczorek.

Koniec czynności w Zatoce Sztuki w Spocie. Czy zaginięcie Iwony Wieczorek uda się wyjaśnić?

- Zakończono czynności prokuratorskie przy Zatoce Sztuki w Sopocie - przekazał PAP Karol Borchólski z Prokuratury Krajowej. Działania śledczych wokół budynku - obecnie nazywanego Nową Zatoką - trwały od 22 grudnia 2022 roku. Przed świętami Bożego Narodzenia policja otoczyła taśmą i zabezpieczyła teren wokół znanego w Sopocie obiektu, co odbywało się na zlecenie Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Krakowie. Funkcjonariusze sprawdzali m.in. studzienki kanalizacyjne znajdujące się w pobliżu budynku. Przekopywana była również plaża przed klubem, a teren był sprawdzany przy pomocy wykrywaczy metali. W akcji brał udział również pies tropiący. Prokuratura cały czas nie ujawnia, czy działania miały związek ze śledztwem w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek.

Jak informuje PAP, lokal, gdzie obecnie mieści się Nowa Zatoka, powstał ponad dziesięć lat temu, jako Zatoka Sztuki, na terenie wydzierżawionym przez miasto spółce rodzeństwa T. Władze Sopotu chciały tam stworzyć kulturalną wizytówkę miasta, ale miejsce opisywano m.in. w związku ze sprawą przestępstw seksualnych Krystiana W. i innych osób, do których miało dochodzić na terenie klubu.

Sonda
Czy uważasz, że kiedyś uda się wyjaśnić, co się stało z Iwoną Wieczorek?
Grób 12-letniej Natalki zasypany kwiatami
Listen on Spreaker.