Koronawirus na Pomorzu. Już ponad 20 potwierdzonych przypadków! Kim są nowi zarażeni?

2020-03-24 7:45 PT
Koronawirus na Pomorzu
Autor: Mat. Policji Koronawirus na Pomorzu

Koronawirus w województwie pomorskim zbiera kolejne żniwo. Liczba potwierdzonych przypadków zachorowań wzrosła do 22. Na szczęście w Trójmieście i okolicach zaraza nie spowodowała jeszcze żadnego zgonu. Jak wyglądają najnowsze statystyki z regionu i całego kraju? Skąd pochodzą nowe osoby z koronawirusem? W tym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje z ostatniej doby.

Aktualizacja (24 marca - godzina 8:40): Ministerstwo Zdrowia przekazało we wtorkowy poranek, że liczba zarażonych w Polsce wzrosła do 766. Wiemy też o kolejnej osobie chorej z województwa pomorskiego. To starsza kobieta z Gdańska. W regionie potwierdzono już 22 przypadki.

- Mamy 57 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - podało wczoraj wieczorem Ministerstwo Zdrowia. - Potwierdzone przypadki dotyczą: 28 osób z woj. mazowieckiego, 5 z woj. wielkopolskiego, 4 z woj. dolnośląskiego, 4 z woj. pomorskiego, 4 z woj. lubelskiego, 3 z woj. śląskiego, 3 z warmińsko-mazurskiego, 2 z woj. zachodniopomorskiego, 2 z woj. małopolskiego oraz 1 osoby z woj. podlaskiego i kujawsko-pomorskiego - poinformowało MZ. Tym samym W sumie liczba osób zakażonych w Polsce wzrosła do 749. Niestety, 8 osób zmarło.

TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny! - CZYTAJ WIĘCEJ

Jak wygląda sytuacja w województwie pomorskim i kim są nowi zarażeni? - Potwierdziliśmy 4 nowe przypadki koronawirusa w Pomorskiem: u młodej kobiety i dwóch mężczyzn w średnim wieku z Gdańska oraz młodego mężczyzny z powiatu kwidzyńskiego. Obecnie liczba potwierdzonych przypadków w województwie wynosi 21 - przekazał na Twitterze Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Co musisz wiedzieć, jeśli obejmie cię kwarantanna? - CZYTAJ WIĘCEJ

Ostatnie dane z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej są następujące:

  • liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej - 1017
  • liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie Rozporządzeniem Ministra Zdrowia - w trakcie weryfikacji danych z aplikacji Systemu Wjazdów do Polski
  • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 - 22
  • liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym - 4229
  • liczba decyzji o izolacji domowej wydanych przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej - 13
  • liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla województwa pomorskiego - 143
  • liczba próbek zbadanych dla województwa pomorskiego łącznie - 880

Mapa zarażeń koronawirusem w Polsce

Koronawirus z Chin. Informacje z Trójmiasta i okolic!

Jak dzieci spędzają kwarantannę?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Jak bronić się przed koronawirusem. Posłuchaj zaleceń immunologów. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.