Koronawirus. Pierwsza ofiara zarazy na Pomorzu! Kim był zmarły pacjent?

2020-04-08 19:00 RS / PT
Koronawirus w Polsce.
Autor: se.pl

Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane dotyczące zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w Polsce. Mamy 205 nowych przypadków i aż 23 zgony! Wśród nich jest pierwsza ofiara koronawirusa z naszego regionu. Z informacji przekazanych przez Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego wynika, że to o 79-letni mężczyzna z Gdańska, który miał choroby współistniejące.

Koronawirus. Zmarł pierwszy pacjent na Pomorzu

W środowy wieczór (8 kwietnia) o godzinie 18:30 Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane dotyczące zakażeń koronawirusem. Wynika z nich, że liczba potwierdzonych przypadków wzrosła w Polsce do 5205. Niestety, dotarły także tragiczne wiadomości o kolejnych zgonach. W naszym kraju z powodu COVID-19 zmarło już w sumie 159 pacjentów, w tym jeden z województwa pomorskiego.

- Potwierdzono jeden nowy przypadek koronawirusa w Pomorskiem, u kobiety w starszym wieku z Gdańska, która przebywa pod nadzorem epidemiologicznym. Liczba potwierdzonych przypadków w województwie wynosi obecnie 143. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci osoby zakażonej SARS-CoV-2, mężczyzny w starszym wieku z Gdańska - przekazał Tomasz Augustyniak, Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. - Jest to pierwszy przypadek śmierci na terenie województwa pomorskiego osoby zakażonej - dodał.

Aktualna mapa zakażeń koronawirusem w Polsce

W poszczególnych punktach umieszczono informacje dotyczące liczby potwierdzonych przypadków zakażenia, osób zmarłych i wyleczonych dla konkretnych województw. Sprawdź, jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju.

#Zostańwdomu i zrób spa swoim włosom!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.