Epidemia koronawirusa się szerzy, a sklepy... nie dowiozą zakupów! [ZDJĘCIA]

2020-03-18 12:45

Pozamykane centra handlowe, kolejki do kas, a wcześniej niedobór najpotrzebniejszych towarów. Od kilku dni epidemia koronawirusa utrudnia życie niemal wszystkim Polakom. Dla wielu mieszkańców Trójmiasta oraz innych aglomeracji rozwiązaniem miały być zakupy przez internet z dostawą do domu. Niestety, większość sklepów nie ma już w tym miesiącu wolnych terminów. Paczki z żywnością czy innymi produktami można spodziewać się... dopiero w kwietniu!

Zobacz także: Gdańsk: Personel i pacjenci szpitala pod KWARANTANNĄ. Chory z koronawirusem leżał tu kilka dni [ZDJĘCIA]

- Padnę z głodu przez tego koronawirusa. Wszędzie apelują, żeby nie wychodzić z domu. W sklepie ludzie rzucili się na produkty spożywcze, więc chciałam zamówić je przez internet, ale... nie zdążyłam. Zakupów z dostawą do domu też nie można zrobić, bo nikt już w marcu nie dowozi - mówi pani Karolina z Gdańska.

Zobacz także: Koronawirus w Gdańsku. Kamera termowizyjna sprawdza pacjentów w UCK [ZDJĘCIA]

Na razie nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała się poprawić. Właściciele sklepów narzekają bowiem na brak rąk do pracy. Wielu zatrudnionych musi opiekować się dziećmi, gdy szkoły są zamknięte. Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie placówki oświatowe wznowią zajęcia. Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

O tym sposobach wsparcia sąsiedzkiego w dobie epidemii pisaliśmy w artykule Koronawirus w Trójmieście. Tysiące osób gotowych pomóc! Jak do nich dołączyć? [CZYTAJ WIĘCEJ].

Co musisz wiedzieć, jeśli obejmie cię kwarantanna? - CZYTAJ WIĘCEJ

TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny! - CZYTAJ WIĘCEJ

Mapa zarażeń koronawiruem w Polsce

Koronawirus z Chin. Informacje z Trójmiasta i okolic!

Harcerze w Krakowie szyją maseczki
Jak bronić się przed koronawirusem. Posłuchaj zaleceń immunologów. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.