5 promili

i

Autor: Shutterstock 5 promili

Nawet oni byli w szoku

Miał 5 promili alkoholu! Szokujący wynik kontroli na Kaszubach

2023-03-09 14:26

Policjanci z Chmielna na Kaszubach skontrolowali 34-letniego kierowcę. Gdy alkomat wyświetlił wynik, spokojnie mogli się złapać za głowę. Takich liczb nie widzą codziennie. Nieodpowiedzialnemu mężczyźnie grożą 2 lata więzienia.

Oficer prasowa KPP w Kartuzach informuje nas, że jej koledzy z posterunku policji w Chmielnie skontrolowali volkswagena, którym podróżował 34-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Podczas czynności z mężczyzną był utrudniony kontakt, ponadto wyczuwalna była silna woń alkoholu. Mimo wszystko, funkcjonariusze najpewniej nie spodziewali się takiego wyniku.

Chmielno. Kierowca był pijany jak smok. To rekord 2023 roku?

- Mundurowi zbadali jego trzeźwość, a badanie alkomatem wykazało, że 34-latek ma w swoim organizmie blisko 5 promili alkoholu - podaje Aldona Domaszk, oficer prasowa KPP w Kartuzach.

Za to przestępstwo grozi grzywna, kara do 2 lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Niestety, to nie jedyny taki przypadek z ostatnich dni. - Kolejny z kierowców został zatrzymany do kontroli drogowej w Pomieczynie przed godziną 14.00. Dzielnicowi z Przodkowa skontrolowali peugeota, którym podróżował 44-latek. Badanie alkomatem wykazało, że 44-latek ma w swoim organizmie 1,6 promila alkoholu - informuje policjantka.

Nasza redakcja po raz kolejny apeluje do czytelników - pod żadnym pozorem nie wsiadajcie za kierownicę pod wpływem napojów wyskokowych lub środków odurzających. Narażacie w ten sposób przede wszystkim innych uczestników ruchu.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Świętokrzyskie. Pijany kurier zatrzymany w Skarżysku-Kamiennej
Listen on Spreaker.