Miastko. Porody rodzinne tylko dla zaszczepionych na COVID-19. Szpital wprowadza ograniczenia

2021-05-19 22:09
Miastko. Porody rodzinne tylko dla zaszczepionych na COVID-19. Szpital wprowadza ograniczenia
Autor: freestocks-photos/cc0/pixabay Szpital w Miastku przywrócił porody rodzinne, jednak mogą brać w nich udział wyłącznie osoby zaszczepione na COVID-19.

Szpital miejski w Miastku od poniedziałku (17 maja) przywrócił porody rodzinne, jednak pod pewnymi warunkami. W takich porodach mogą brać udział wyłącznie osoby zaszczepione na COVID-19, a dodatkowo muszą się one liczyć z ograniczoną możliwością przemieszczania się po szpitalu. Część osób jest oburzona decyzją placówki, oskarżając ją o wprowadzanie bezprawnej segregacji sanitarnej. Szpital pozostaje jednak nieugięty i broni swojego postanowienia.

W Miastku porody rodzinne tylko dla zaszczepionych

Miejski szpital w Miastku od poniedziałku (17 maja) wznowił porody rodzinne, ale nie dla wszystkich. W porodach rodzinnych mogą wziąć udział wyłącznie osoby towarzyszące zaszczepione na COVID-19. Dodatkowo najbliżsi rodzących pacjentek muszą się liczyć z ograniczeniami w przemieszczaniu się po placówce. Taka decyzja szpitala wzbudziła kontrowersje, a lecznica została oskarżona o stosowanie bezprawnej segregacji sanitarnej. Szpital w Miastku broni jednak swojego sposobu działania i nie zamierza się z niego wycofywać, czemu dał wyraz w facebookowym komentarzu. - Temat wydaje nam się wyczerpany. Odpowiadamy wkoło na te same pytania. (...) Informujemy, że usunęliśmy szereg komentarzy zawierających wulgaryzmy. Będziemy to zresztą robić nadal, bo jeśli mamy dyskutować to na argumenty a nie inwektywy. Nie da się nie zauważyć, że dzisiaj na naszym profilu swoją aktywność prezentowała przygniatająca większość osób, które zupełnie nie znają naszego Szpitala. Nigdy nie byli w Miastku i zapewne nie będą. Nie wiedzą więc nic o zakresie remontów i o tym, że przy ich okazji postanowiliśmy nie zamykać oddziałów a je relokować. Mieszkańcy Miastka dobrze nas znają i doskonale wiedzą ile wysiłku wkładamy w leczenie i w to, aby Nasz Szpital stawał się coraz nowocześniejszy. Internetowe wojenki będą sobie trwały a my i tak skupiamy się na tym z czego dobrze nas znacie - czytamy na profilu FB szpitala miejskiego w Miastku.

PRZECZYTAJ: Iwona Wieczorek. Znaleziono dwa noże i damskie ubrania! Detektyw Rutkowski w akcji [RELACJA NA ŻYWO]

ZOBACZ: Czarlin. Z ciężarówki wypadł ładunek piwa. Setki butelek na drodze [ZDJĘCIA]

Jak pandemia wpłynęła na życie seksualne Polek i Polaków?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE