Tak już niedługo może prezentować się kładka, która połączy gdańskie Śródmieście i Ołowiankę.

i

Autor: materiały prasowe UMG Tak już niedługo może prezentować się kładka, która połączy gdańskie Śródmieście i Ołowiankę.

Motława nowe kładki i nowe mosty [WIZUALIZACJA] [DYSKUSJA]. Nie wszystkim to się podoba

2015-05-29 15:59

Zwodzone przejście między gdańskim Śródmieściem a Ołowianką staje się powoli faktem. Otoczenie Motławy zyska nowe mosty i kładki. Jednak nie wszystkim pomysł kładki nad Motławą się podoba. Są głośne protesty. Dlaczego?

Wygląda na to, że przejście między gdańskim Śródmieściem a Ołowianką, czyli popularna kładka nad Motławą staje się faktem. Kładka ma kosztować 13 milionów złotych.

- Rozbudowa infrastruktury na Motławie, nowe mosty i kładki mają ułatwić komunikację Ołowianki z resztą miasta. Gdańsk uzyska atrakcyjne zagospodarowanie jednego z kluczowych obszarów – potwierdza w rozmowie z portalem Eska Trójmiasto Michał Piotrowski z Urzędu Miasta Gdańsk.

Kładka nad Motławą na nie!

Projekt został skończony w zeszłym miesiącu. Jednak dwa Stowarzyszenia (Towarzystwo Opieki nad Zabytkami i Stowarzyszenie Nasz Gdańsk) stanowczo oprotestowały projekt zwodzonego przejścia między Śródmieściem a Ołowianką. Ich argumenty? Po pierwsze, kładka utrudni tutejszy ruch wodny. Po drugie, zniszczy historyczny krajobraz. 

Na portalu nasz.gdansk.pl w artykule "Kładka – nie! Prom – tak! Apel prof. Januszajtisa w obronie Motławy" znajdziecie rozwinięcie tych argumentów.

Kładka nad Motławą na tak!

Z kolei inne Stowarzyszenie (Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej) jest jak najbardziej na tak budowie kładki między gdańskim Śródmieściem a Ołowianką.

Główny fragment korespondencji w sprawie kładki:Stowarzyszenie Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej wyraża stanowczą...Posted by FRAG on 15 maja 2015

A może zamiast kładki nad Motławą....tunel? 

Wysłaliśmy list elektroniczny do Prezydenta Pawła Adamowicza:Szanowni Panie Prezydencie.Niniejsza inicjatywa nie...Posted by Alternatywa dla kładki na Motławie on 28 maja 2012

Kładka nad Motławą to nie koniec. Będą kolejne inwestycje

Jak podaje portal gospodarkamorska.pl w swoim artykule: "Gdańsk będzie miał nowe mosty. Skorzystają turyści?", to nie jedyny most, który zawiśnie nad gdańskim kanałem. Jak informują dziennikarze portalu, w ciągu czerech najbliższych lat między północnym cyplem Wyspy Spichrzów a Długim Pobrzeżem powstanie kolejna kładka. Z kolei za pięć lat zostanie otwarty Most Stągiewny.