Motława nowe kładki i nowe mosty [WIZUALIZACJA] [DYSKUSJA]. Nie wszystkim to się podoba

2015-05-29 15:59
Tak już niedługo może prezentować się kładka, która połączy gdańskie Śródmieście i Ołowiankę.
Autor: materiały prasowe UMG Tak już niedługo może prezentować się kładka, która połączy gdańskie Śródmieście i Ołowiankę.

Zwodzone przejście między gdańskim Śródmieściem a Ołowianką staje się powoli faktem. Otoczenie Motławy zyska nowe mosty i kładki. Jednak nie wszystkim pomysł kładki nad Motławą się podoba. Są głośne protesty. Dlaczego?

Wygląda na to, że przejście między gdańskim Śródmieściem a Ołowianką, czyli popularna kładka nad Motławą staje się faktem. Kładka ma kosztować 13 milionów złotych.

- Rozbudowa infrastruktury na Motławie, nowe mosty i kładki mają ułatwić komunikację Ołowianki z resztą miasta. Gdańsk uzyska atrakcyjne zagospodarowanie jednego z kluczowych obszarów – potwierdza w rozmowie z portalem Eska Trójmiasto Michał Piotrowski z Urzędu Miasta Gdańsk.

Kładka nad Motławą na nie!

Projekt został skończony w zeszłym miesiącu. Jednak dwa Stowarzyszenia (Towarzystwo Opieki nad Zabytkami i Stowarzyszenie Nasz Gdańsk) stanowczo oprotestowały projekt zwodzonego przejścia między Śródmieściem a Ołowianką. Ich argumenty? Po pierwsze, kładka utrudni tutejszy ruch wodny. Po drugie, zniszczy historyczny krajobraz. 

Na portalu nasz.gdansk.pl w artykule "Kładka – nie! Prom – tak! Apel prof. Januszajtisa w obronie Motławy" znajdziecie rozwinięcie tych argumentów.

Kładka nad Motławą na tak!

Z kolei inne Stowarzyszenie (Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej) jest jak najbardziej na tak budowie kładki między gdańskim Śródmieściem a Ołowianką.

Główny fragment korespondencji w sprawie kładki:Stowarzyszenie Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej wyraża stanowczą...Posted by FRAG on 15 maja 2015

A może zamiast kładki nad Motławą....tunel? 

Wysłaliśmy list elektroniczny do Prezydenta Pawła Adamowicza:Szanowni Panie Prezydencie.Niniejsza inicjatywa nie...Posted by Alternatywa dla kładki na Motławie on 28 maja 2012

Kładka nad Motławą to nie koniec. Będą kolejne inwestycje

Jak podaje portal gospodarkamorska.pl w swoim artykule: "Gdańsk będzie miał nowe mosty. Skorzystają turyści?", to nie jedyny most, który zawiśnie nad gdańskim kanałem. Jak informują dziennikarze portalu, w ciągu czerech najbliższych lat między północnym cyplem Wyspy Spichrzów a Długim Pobrzeżem powstanie kolejna kładka. Z kolei za pięć lat zostanie otwarty Most Stągiewny.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE