Nagrał dla niej erotyczny popis. Wtedy zaczął się koszmar. Nigdy tego nie zapomni

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Nagrał dla niej erotyczny popis. Wtedy zaczął się koszmar. Nigdy tego nie zapomni

Kompromitujący film

Nagrał dla niej erotyczny popis. Wtedy zaczął się koszmar. Nigdy tego nie zapomni

2023-12-08 21:25

Młody mężczyzna poznał w sieci kobietę i dał się jej namówić na nagranie czynności seksualnej. Erotyczna zabawa zamieniła się w koszmar. Kompromitujący film nigdy nie zniknie z sieci. - Został rozesłany do jego znajomych - informuje oficer prasowy KPP w Lęborku.

Sprawa z Lęborka (województwo pomorskie) powinna być przestrogą dla wszystkich, którym przez myśl przeszło, że nagranie filmu z erotycznymi zabawami i wrzucenie materiału do internetu jest dobrym pomysłem. W tym przypadku młody mężczyzna na portalu społecznościowym nawiązał internetową relację z kobietą i po krótkiej korespondencji dał się namówić na czynność seksualną online. - Po chwili zaczął otrzymywać groźby publikacji nagrania, mające na celu nakłonienie go do przelania na konto rzekomej fundacji dużej sumy pieniędzy. W efekcie kompromitujący film został rozesłany do jego znajomych - informuje st. asp. Marta Szałkowska, oficer prasowy KPP w Lęborku.

- Zgodnie z art. 191a kodeksu karnego utrwalanie wizerunku nagiej osoby lub w trakcie czynności seksualnej, używając w tym celu wobec niej przemocy, groźby bezprawnej lub podstępu, albo wizerunku nagiej osoby lub osoby w trakcie czynności seksualnej bez jej zgody rozpowszechnienia jest zagrożone karą 5 lat pozbawienia wolności - dodaje policjantka.

Policjanci apelują ostrożność i nasza redakcja dołącza się do tych komunikatów. Jeżeli już nic nas nie odwiedzie od nagrania takiego filmu lub zrobienia zdjęć ociekających seksem - zastanówmy się kilka razy, czy chcemy komukolwiek pokazywać takie materiały. - Zwłaszcza nagie zdjęcia czy materiały filmowe, przesłane nawet z pozoru zaufanej osobie, z czasem mogą zostać wykorzystane do szantażu - podkreśla st. asp. Szałkowska.

QUIZ. Seks w polskich serialach. Czy rozpoznasz tytuł po jednym kadrze?

Pytanie 1 z 12
W każdym odcinku tego serialu bohater miał w łóżku inną kobietę. Poznajesz go?
07 zgłoś się, Bronisław Cieślak