Nie żyje sędzia Zdzisław Namiotko. Zasłynął jako wielki miłośnik historii

i

Autor: Succo/cc0/Pixabay.com Nie żyje sędzia Zdzisław Namiotko, przewodniczący I Wydziału Cywilnego Sądu Rejonowego w Lęborku

Przykre wieści

Nie żyje sędzia Zdzisław Namiotko. Zasłynął jako wielki miłośnik historii

2023-11-28 11:36

Nie żyje sędzia Zdzisław Namiotko, przewodniczący I Wydziału Cywilnego Sądu Rejonowego w Lęborku. Informacja o śmierci mężczyzny przekazała w poniedziałek, 27 listopada, zarówno macierzysta jednostka, jak i Lęborskie Bractwo Historyczne, którego był członkiem. Namiotko był wielkim pasjonatem historii, pisząc o lokalnych dziejach razem ze swoimi córkami.

Lębork. Nie żyje sędzia Zdzisław Namiotko

Zdzisław Namiotko, sędzia z Lęborka i członek Lęborskiego Bractwa Historycznego, nie żyje. Tragiczna wiadomość ukazała się w poniedziałek, 27 listopada - mężczyzna zmarł "po wielu miesiącach walki z chorobą". Na co dzień był przewodniczącym I Wydziału Cywilnego Sądu Rejonowego w Lęborku. Sędziego pożegnali nie tylko pracownicy jednostki, ale również inne osoby należące do Bractwa, dla którego znacznie się zasłużył. Jak czytamy na jego profilu facebookowym, Zdzisław Namiotko był miłośnikiem lokalnej historii, przyjacielem, pogodnym i niezwykle życzliwym człowiekiem. Jako wieloletni członek Lęborskiego Bractwa Historycznego był współautorem i głównym inicjatorem powstania 42. Biuletynu Historycznego LBH i Muzeum w Lęborku, w którym wspólnie z córkami opisał historię lęborskiego zamku i wymiaru sprawiedliwości na tych ziemiach. 

- Będzie nam niezmiernie brakować jego wszechstronnej wiedzy, energii i pogody ducha. Składamy najszczersze kondolencje Rodzinie - kończy swój wpis LBH.

Chcemy, by sąd ich aresztował