Silny wiatr nad Bałtykiem

i

Autor: Pixabay.com

Nocna akcja ratunkowa na Bałtyku! Śmigłowiec Marynarki Wojennej ewakuował kobietę ze statku

2019-07-03 9:30

W późny wtorkowy wieczór (2 lipca) do Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego w Gdyni zadzwonił kapitan statku "Stena Spirit". Przekazał, że jedna z osób znajdujących się na pokładzie wymaga pilnego transportu na ląd. Na pomoc ruszył śmigłowiec ratowniczy W3 WARM Anakonda.

Informację o konieczności ewakuacji medycznej Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa otrzymała o godzinie 22:24. - Pasażerka w wieku 66 lat miała poważne problemy z oddychaniem. Ratownik, pod którego opieką znajdowała się kobieta, podjął decyzję o transporcie na ląd - podaje SAR.

Do akcji oddelegowano śmigłowiec ratowniczy W3 WARM Anakonda z Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej. Wysłano także statek ratowniczy Bryza z Władysławowa.

- O godzinie 23:25 poszkodowaną podjęto na pokład śmigłowca i przetransportowano na lotnisko w Babich Dołach. W stanie stabilnym została przekazana oczekującemu już Zespołowi Ratownictwa Medycznego - relacjonuje Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE