Nocny pościg na ulicach Słupska! Dwie osoby zatrzymane [FOTO]

2021-06-15 13:00
Nocny pościg na ulicach Słupska! Dwie osoby zatrzymane [FOTO]
Autor: KMP Słupsk Nocny pościg na ulicach Słupska! Dwie osoby zatrzymane [FOTO]

Zatrzymaniem dwóch mężczyzn zakończył się pościg prowadzony w nocy z niedzieli na poniedziałek w Słupsku. Kierujący volkswagenem nie reagował na sygnały wydawane przez policjantów do zatrzymania, porzucił pojazd i wraz z pasażerem uciekali pieszo. Okazało się, że 34-latek i 38-latek kradli m.in. katalizatory. Grozi im do 5 lat więzienia.

Działo się to w poniedziałek ok. godz. 0.30 na ul. Placu Dąbrowskiego w Słupsku. Policjanci chcieli zatrzymać do kontroli kierującego volkswagenem, ale mężczyzna miał inny plan. - Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg i kolejny raz dali kierującemu polecenie do zatrzymania - informuje oficer prasowy. - Jego odpowiedzią było przyspieszenie, a kiedy zorientował się, że wjechał w ślepą uliczkę, porzucenie pojazdu i ucieczka piesza. Pościg zakończył się na ul. Kołłątaja, gdzie funkcjonariusze zatrzymali 34 i 38-latka - dodaje policjant.

Porzucony samochód samoistnie wjechał w ogrodzenie. Podczas sprawdzania w policyjnej bazie danych okazało się, że 34-latek nie miał uprawnień do kierowania, a pojazd nie miał ważnych badań technicznych. W trakcie jego kontroli policjanci znaleźli narzędzia mogące służyć do popełniania przestępstw. Mężczyźni zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu. Okazało się, że kilka dni wcześniej kradli części samochodowe. W poniedziałek zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty kradzieży. 34-latkowi przedstawiono jeszcze zarzuty niezatrzymania się do kontroli. Odpowie też za kierowanie bez uprawnień. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Pościg za pijanym kierowcą. Policjanci ostrzelali uciekający samochód
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE