Nauka jazdy

i

Autor: Shutterstock Nauka jazdy

Protest egzaminatorów

Odwołane egzaminy w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Gdańsku i Gdyni

2022-09-15 8:55

W czwartek (15.09) w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Gdańsku i Gdyni odwołano część egzaminów na prawo jazdy. Powód? Ogólnopolski protest. Egzaminatorzy domagają się m.in. podwyżek i zmiany systemu egzaminowania.

W gdańskim PORD nie zostaną przeprowadzone egzaminy praktyczne kategorii B, B1 oraz AM. W godz. od 6 do 13 nie odbędą się również egzaminy praktyczne kategorii A, A1 i A2. Po południu, czyli od godz. 14 do 22 egzaminy będą się odbywały zgodnie z planem. Ośrodek w komunikacie przekazał, że przez cały dzień będą się odbywały egzaminy praktyczne kategorii C, CE i D oraz wszystkie egzaminy teoretyczne. Z kolei gdyński oddział PORD odwołał egzaminy praktyczne kategorii B, B1, A, A1, A2 oraz AM w godz. od 6 do 13. W drugiej części dnia, czyli od godz. 14 do 22 egzaminy praktyczne będą się odbywały zgodnie z planem. Przez cały dzień w gdyńskim ośrodku będą przeprowadzane egzaminy teoretyczne.

Dyrektor PORD Roman Nowak w rozmowie z PAP powiedział, że w czwartek w obu ośrodkach "zachorowało 20 egzaminatorów", w pracy pozostało 17. W ośrodku w Chojnicach wszystkie egzaminy teoretyczne i praktyczne odbywają się zgodnie z planem. Środowisko egzaminatorów domaga się podwyżek i zmiany systemu egzaminowania.

Czytaj też: 23-latek zgwałcił 76-latkę na ulicy w Gdańsku. Zwyrodnialec nie miał litości. Straszne, co jej zrobił

Białystok. 18-letni pirat drogowy stracił prawo jazdy
Sonda
Czy niebezpieczni kierowcy powinni tracić prawo jazdy na zawsze?