Nauka jazdy

i

Autor: Shutterstock Nauka jazdy

Protest egzaminatorów

Odwołane egzaminy w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Gdańsku i Gdyni

2022-09-15 8:55

W czwartek (15.09) w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Gdańsku i Gdyni odwołano część egzaminów na prawo jazdy. Powód? Ogólnopolski protest. Egzaminatorzy domagają się m.in. podwyżek i zmiany systemu egzaminowania.

W gdańskim PORD nie zostaną przeprowadzone egzaminy praktyczne kategorii B, B1 oraz AM. W godz. od 6 do 13 nie odbędą się również egzaminy praktyczne kategorii A, A1 i A2. Po południu, czyli od godz. 14 do 22 egzaminy będą się odbywały zgodnie z planem. Ośrodek w komunikacie przekazał, że przez cały dzień będą się odbywały egzaminy praktyczne kategorii C, CE i D oraz wszystkie egzaminy teoretyczne. Z kolei gdyński oddział PORD odwołał egzaminy praktyczne kategorii B, B1, A, A1, A2 oraz AM w godz. od 6 do 13. W drugiej części dnia, czyli od godz. 14 do 22 egzaminy praktyczne będą się odbywały zgodnie z planem. Przez cały dzień w gdyńskim ośrodku będą przeprowadzane egzaminy teoretyczne.

Dyrektor PORD Roman Nowak w rozmowie z PAP powiedział, że w czwartek w obu ośrodkach "zachorowało 20 egzaminatorów", w pracy pozostało 17. W ośrodku w Chojnicach wszystkie egzaminy teoretyczne i praktyczne odbywają się zgodnie z planem. Środowisko egzaminatorów domaga się podwyżek i zmiany systemu egzaminowania.

Czytaj też: 23-latek zgwałcił 76-latkę na ulicy w Gdańsku. Zwyrodnialec nie miał litości. Straszne, co jej zrobił

Białystok. 18-letni pirat drogowy stracił prawo jazdy
Sonda
Czy niebezpieczni kierowcy powinni tracić prawo jazdy na zawsze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE