Pani Kalina Łukaszewicz nie żyje. Najstarsza gdańszczanka miała 108 lat

2021-05-13 14:15 Paweł Tabędzki
Pani Kalina Łukaszewicz nie żyje. Najstarsza gdańszczanka miała 108 lat
Autor: UMG / Postprodukcja SE Pani Kalina Łukaszewicz nie żyje. Najstarsza gdańszczanka miała 108 lat

Pani Kalina Łukaszewicz była najstarszą żyjącą mieszkanką Gdańska. Miała już przeszło 108 lat. W listopadzie ubiegłego roku pisaliśmy o jej urodzinach. Wspominaliśmy wtedy, jak bardzo zmienił się świat od czasów jej dzieciństwa. Ciężko zliczyć przesunięcia granic, polityczne rewolucje czy globalne kryzysy. Niełatwo również opisać słowami rozwój technologii, zmiany społeczne i różnice między kolejnymi pokoleniami. Pani Kalina była świadkiem wszystkich pięknych oraz tragicznych wydarzeń ostatniego stulecia. Dzielna i życzliwa do samego końca szła pogodnie przez życie. Niestety, nie ma już jej z nami.

Gdańsk: Pani Kalina Łukaszewicz nie żyje

Pani Kalina Łukaszewicz zmarła w wieku 108 lat. Najstarsza gdańszczanka od około półtora roku nie podnosiła się z łóżka. Straciła możliwość samodzielnego poruszania się po złamaniu nogi. Choć w ostatnich miesiącach kontakt z panią Kaliną był już utrudniony, seniorka wciąż obdarowywała uroczym uśmiechem swoją córkę Alicję. Zachowała nie tylko pogodę ducha, ale i liczne wspomnienia. - Szła przez życie pogodnie, znajdując oparcie w najbliższych, a w sobie szacunek dla każdego człowieka. Przesyłam wyrazy współczucia rodzinie i najbliższym pani Kaliny - napisała wczoraj na Facebooku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Zobacz artykuł z listopada ubiegłego roku, w którym redakcja Super Expressu składała najstarszej gdańszczance serdeczne życzenia urodzinowe [CZYTAJ WIĘCEJ].

Przesyłamy najszczersze kondolencje oraz wyrazy współczucia bliskim pani Kaliny Łukaszewicz.

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE