Państwo wspiera mikroinstalacje. Wkrótce rusza kolejna edycja programu "Mój Prąd"

2021-04-14 16:24 Artykuł sponsorowany
Państwo wspiera mikroinstalacje. Wkrótce rusza kolejna edycja programu Mój Prąd
Autor: Materiały promocyjne

Polacy będą mogli skorzystać z kolejnej dotacji na fotowoltaikę. Nowa edycja programu "Mój Prąd" rusza wraz z początkiem lipca. Jakie będą warunki uzyskania dofinansowania? Czy instalacje zakładane pomiędzy naborami zostaną uwzględnione w dotacjach? Sprawdź szczegóły!

Program "Mój Prąd" jest jednym z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców Polski. Dzięki niemu przeżywamy prawdziwy boom fotowoltaiczny. - W ubiegłym roku w Polsce zainstalowano 2,2 GW w PV – to dwukrotnie więcej niż w 2019 r. – informuje minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka. – To program przyjazny dla użytkownika. Jednak w trzeciej edycji jego dotychczasowa formuła zostanie uzupełniona o dodatkowe komponenty, które pozwolą konsumować więcej wytworzonej energii przez prosumentów – dodaje.

Nabór wniosków o dofinansowanie z trzeciej edycji programu "Mój Prąd" będzie trwał od 1 lipca do 20 grudnia 2021 z opcją wydłużenia tego okresu w przypadku niewyczerpania środków.

Program "Mój Prąd". Kto może skorzystać z dotacji na fotowoltaikę?

Tak jak w poprzedniej edycji, w programie udział będą mogły wziąć osoby fizyczne, które wytwarzają energię elektryczną na własne potrzeby przy użyciu zainstalowanych mikroinstalacji fotowoltaicznych podłączonych do sieci OSD, w przedziale mocy 2-10 kW.

W programie pojawi się jednak kilka zmian. Dotyczą one m.in. ponoszenia kosztów kwalifikowanych. W nowej edycji kosztem kwalifikowanym będą wydatki poniesione w okresie od 1.02.2020 r. do 31.12.2023 r. Oznacza to, że osoby, które zakładały instalację pomiędzy naborami, także będą mogły wnioskować o dotację.

Państwo wspiera mikroinstalacje. Wkrótce rusza kolejna edycja programu Mój Prąd
Autor: Materiały promocyjne

Dotacje na fotowoltaikę. Jaki będzie poziom dofinansowania?

Informacje dotyczące wysokości dofinansowania nie są jeszcze znane. Wciąż trwają prace koncepcyjne Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz NFOŚiGW nad zakresem rzeczowym inwestycji dofinansowywanych w ramach nowej odsłony programu wraz z uwzględnieniem możliwości rozszerzenia dotychczasowego zakresu programu o następujące elementy: punkty ładowania (ładowarki) do samochodów elektrycznych, inteligentne systemy zarządzania energią w domu oraz magazyny ciepła/chłodu.

Szczegóły trzeciej edycji programu „Mój Prąd” wraz z przewidywanym budżetem na jego realizację zostaną podane wkrótce.

Państwo wspiera mikroinstalacje. Wkrótce rusza kolejna edycja programu Mój Prąd
Autor: Materiały promocyjne

Przerastają Cię formalności? Zwróć się do firmy Sollab

Jeżeli załatwianie formalności nie jest Twoją mocną stroną, możesz zwrócić się o pomoc do specjalistów. Wysoko wykwalifikowana kadra pracownicza firmy Sollab z przyjemnością pomoże Ci w uzyskaniu dotacji. Ale to jeszcze nie wszystko! Sollab oferuje również kompleksową obsługę klienta w zakresie projektowania, obsługi oraz montażu instalacji fotowoltaicznych pod klucz na terenie Trójmiasta i okolic. Przykładowe realizacje projektów możesz zobaczyć na stronie https://sollab.pl/realizacje/

Artykuł sponsorowany

 

 

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE