Parawaning. Polski sport narodowy?

i

Autor: SHUTTERSTOCK

Parawaning: polski sport narodowy?

Parawaning. Polski sport narodowy? Internauci: "Są jakieś granice pok********?!"

2022-08-04 22:28

Parawaning, czyli polski sport narodowy? Choć w rankingu "najbardziej irytujących zachowań nad morzem", legendarne już parawany ustąpiły miejsce nagim dzieciom i zaśmiecaniu plaży, internauci wciąż wyśmiewają ten "trend", który zmierza w coraz gorszym kierunku...

Parawaning: czyli zajmowanie i "zaklepywanie" fragmentu plaży, najlepiej blisko wody, to polski klasyk. W bieżącym sezonie wakacyjnym internauci donoszą o ewolucji tego- irytującego dla niektórych -  trendu. Wiele wskazuje na to, że sięgnął absurdu. Polacy zaczęli rozstawiać parawany i... znikać. Z publikowanych w mediach społecznościowych zdjęć wynika, że coraz częściej plażowicze po prostu zajmują kawałek plaży "na zapas". Nie korzystając w tym czasie z uroków plażowania, zajmują miejsce innym. - Są jakieś granice pokur*****a??? To wszystko jest puste - pisze jeden z użytkowników Twittera, publikując zdjęcie plaży zastawionej parawanami.

Co nas denerwuje na plaży? Parawany spadły z podium

Ranking najbardziej denerwujących zachowań nad polskim morzem opublikowała Wirtualna Polska, na podstawie odpowiedzi części internautów. "Parawaning" spadł z pierwszego miejsca, ustępując podium m.in. nagim dzieciom biegającym po plaży, wszechobecnego brudu (np. pozostawiane na miejscu butelki, niedopałki etc.) i głośnej muzyce. Można powiedzieć, że wszystkie te pozycje należą do jednej podgrupy; nieuszanowania drugiego plażowicza.

Temat podchwycił nawet Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Gdańska, publikując krótki spot zatytułowany: "Prawdziwy Janusz na polskiej plaży 2022.

Sonda
Czy odgradzanie się parawanem uważasz za obciachowe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE