PIĘKNE SŁODZIAKI! Gdańskie zoo ma NOWYCH mieszkańców [ZDJĘCIA]

2019-10-14 11:45

Pod koniec września do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego przyjechał samiec żyrafy Rothschilda o imieniu Gem! Jest też nowa zebra i... trzy walabie! Ich zdjęcia znajdziesz w galerii u góry artykułu. Z opiekunami zwierząt rozmawiała Agata Gołąbek, reporterka Radia ESKA.

- W tej chwili mamy cztery żyrafy. Są to same samce, ponieważ zdecydowaliśmy się na utworzenie grupy kawalerskiej. W naturze, nim samce dorosną, gromadzą się w takie właśnie stada. Nowa żyrafa przyjechała do nas z Opola - tłumaczy Beata Kuźniar, kierownik sekcji zwierząt drapieżnych. - Ta żyrafa spaceruje po mniejszym wybiegu i jest dobrze widoczna - dodaje Michał Targowski, dyrektor gdańskiego zoo.

Nowa żyrafa zamieszkała w gdańskim zoo! Posłuchaj szczegółów:

Walabie, które trafiły do Gdańska, to dwie samice i jeden samiec. Przyjechały one z Niemiec.

Ostatnim z nowych mieszkańców oliwskiego zoo jest malutka zebra, która urodziła się właśnie w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym. Nie wiadomo jednak jeszcze, jakiej jest płci.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE