Wypadek w Brzeziach

i

Autor: KP PSP Człuchów Rannych zostało kilka osób

zderzenie 3 aut

Policja szuka kierowcy białego dostawczaka. Chodzi o wypadek w miejscowości Brzezie

2023-07-17 14:09

Policjanci z Człuchowa pracowali w niedzielę (16 lipca) przy zderzeniu trzech samochodów osobowych na drodze krajowej nr 25 na obwodnicy Brzezia. Osobowy opel, aby uniknąć czołowego zderzenia z kierowcą, który wyprzedzał na tzw. „trzeciego” zjechał na pobocze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył czołowo w jadącego prawidłowo z przeciwka osobowego citroena, a następnie jeszcze w peugeota. W wyniku zderzenia poszkodowanych zostało 8 osób. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę podczas wyjazdów urlopowych, zdejmijmy nogę z gazu, aby bezpiecznie dojechać do celu.

Policjanci z Człuchowa wyjaśniają okoliczności zdarzenia trzech aut osobowych na obwodnicy Brzezia na drodze krajowej nr 25. Do zdarzenia doszło około godziny 14.00. Funkcjonariusze pracujący przy zdarzeniu ustalili, że na razie jeszcze nie ustalono kierowcy białego samochodu dostawczego wyprzedzał na prostej drodze kilka samochodów, w tym citroena i peugeota, z przeciwka jechał osobowy opel, który zjechał na pobocze, aby nie zderzyć się czołowo z samochodem dostawczym, kierowca opla stracił jednak w wyniku tego manewru panowanie nad pojazdem i uderzył w prawidłowo jadącego z przeciwka citroena, a następnie jeszcze w peugeota, który jechał za citroenem.

Kierowca samochodu dostawczego, który przez swój niebezpieczny manewr wyprzedzania najprawdopodobniej doprowadził do zderzenia, nie zatrzymał się i odjechał z miejsca wypadku. Policjanci aktualnie ustalają właściciela tego pojazdu. W zdarzeniu brało udział 9 osób, 8 z nich zostało z obrażeniami ciała zabranych do szpitali w Słupsku, Koszalinie, Szczecinku i Chojnicach. Droga przez kilka godzin była całkowicie zablokowana, policjanci zorganizowali objazdy, zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny i rozpytali świadków zdarzenia, aktualne ustalają dokładny przebieg i szczegóły tego zdarzenia.

Kraków: tragiczny wypadek przy moście Dębnickim w Krakowie. Nie żyje czterech młodych mężczyzn