Policjant pod wpływem alkoholu zatrzymany w Sopocie! Miał zataić informację, gdzie pracuje

i

Autor: miguelrd68/cc0/Pixabay.com Policjant z KPP w Kościerzynie został zatrzymany w Sopocie, gdy prowadził auto pod wpływem alkoholu

Policjant na "podwójnym gazie"

Policjant pod wpływem alkoholu zatrzymany w Sopocie! Miał zataić informację, gdzie pracuje

2022-09-06 21:17

Policjant z KPP w Kościerzynie został zatrzymany w Sopocie, gdy prowadził auto pod wpływem alkoholu. Mężczyzna wpadł w czasie rutynowej kontroli drogowej, ale miał zataić przed funkcjonariuszami z patrolu, gdzie pracuje. Mimo to o zdarzeniu dowiedziała się macierzysta komenda policji, gdzie zawieszono mundurowego i wszczęto procedurę zwolnienia ze służby.

Policjant pod wpływem alkoholu zatrzymany w Sopocie! Miał zataić informację, gdzie pracuje

Policjant zatrzymany za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu - o niedopuszczalnym zachowaniu funkcjonariusza z Kościerzyny poinformował "Dziennik Bałtycki". Do zdarzenia doszło w połowie sierpnia w Sopocie, gdy w czasie rutynowej kontroli badanie alkomatem ujawniło u niego 0,3 promila alkoholu we krwi - mężczyzna miał się nie przyznać kolegom z innej jednostki, że sam również pracuje w policji. O wszystkim i tak dowiedziała się komenda, gdzie był zatrudniony, i są już tego pierwsze konsekwencje, a mogą być kolejne, jeszcze surowsze. Aspirant sztabowy Piotr Kwidziński, rzecznik policji w Kościerzynie poinformował, że decyzją komendanta tamtejszej jednostki funkcjonariusz, który prowadził auto pod wpływem alkoholu, został zawieszony w czynnościach i wszczęto wobec niego procedurę zwolnienia ze służby.

Czytaj też: Gdańsk. Coraz więcej zaginionych dzieci! Ich rodzice nie chcą darmowej pomocy?

Czytaj też: Ich emerytury wynoszą łącznie 3 tys. zł. Mieli wziąć udział w największym w historii przemycie kokainy do Polski!

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Wypadek na DK2 pod Kałuszynem