Policyjna akcja NURD. Blisko 2 tysiące wykroczeń jednego dnia na Pomorzu!

i

Autor: Pomorska policja

Na drogach

Kierowcy, rowerzyści i piesi pod lupą policjantów z Pomorza. Te liczby robią ogromne wrażenie!

2023-03-24 10:52

W środę (22 marca) pomorscy policjanci przeprowadzili działania pn. „NURD”, która była nakierowana na zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego

W środę (22 marca) na terenie województwa pomorskiego przeprowadzone zostały "wzmożone kontrole mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa niechronionym uczestnikom ruchu drogowego" - podają mundurowi. Ich celem było zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że piesi i rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.  

Od wczesnych godzin porannych, na drogach naszego województwa większa ilość patroli została skierowana w rejony przejść dla pieszych. Funkcjonariusze poruszali się także pojazdami nieoznakowanymi, a w obserwacji sytuacji drogowej pomagał policyjny dron.

- podkreślają policjanci. 

Policyjna akcja "NURD". 2 tysiące wykroczeń na Pomorzu!

Przez 24 godziny trwania akcji policjanci ujawnili łącznie 1 799 wykroczeń, z czego:

  • 136 to wykroczenia popełnione przez kierujących wobec pieszych
  • 82 to wykroczenia popełnione przez rowerzystów
  • 503 to wykroczenia popełnione przez pieszych.

Najwięcej naruszeń polegało na przekroczeniu prędkości w rejonie przejścia dla pieszych – łącznie były to 561 takie wykroczenia. Przypominamy, że kierujący zbliżając się do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachowania szczególnej ostrożności. Tak samo pieszy wchodzący na jezdnię również zobowiązany jest do zachowania szczególnej ostrożności.

Źródło: Policyjna akcja "NURD". Blisko 2 tysiące wykroczeń jednego dnia na Pomorzu!