Pomorskie: 10-latek wpadł do bagna! Tragedia była blisko. Miał masę szczęścia

2021-06-22 13:00
Sierż. szt. Miłosz Kozak oraz sierż. Artur Wójcik wyciągnęli z grzęzawiska 10-letniego chłopca
Autor: KPP Kwidzyn Sierż. szt. Miłosz Kozak oraz sierż. Artur Wójcik wyciągnęli z grzęzawiska 10-letniego chłopca

Widoczni na zdjęciu Sierż. szt. Miłosz Kozak oraz sierż. Artur Wójcik wyciągnęli z grzęzawiska 10-letniego chłopca. Dziecko poszło po szkole do pobliskiego parku, w pobliżu którego znajdują się mokradła. Po wpadnięciu do grzęzawiska chłopiec nie mógł się z niego wydostać przez około godzinę! Na szczęście jego wołanie o pomoc usłyszeli świadkowie. Wezwani funkcjonariusze zdołali przeprowadzić skuteczną akcję. Jak do tego doszło?

Niebezpieczny incydent miał miejsce w trwającym tygodniu na terenie powiatu kwidzyńskiego. Zdarzenie omal nie skończyło się tragedią. - Dyżurny kwidzyńskiej komendy odebrał zgłoszenie o dziecku, które wpadło do grzęzawiska i nie mogło z niego wyjść. Kilkanaście minut wcześniej mieszkanka Gardei poinformowała funkcjonariuszy o niepowrocie 10-letniego syna ze szkoły. Do zdarzenia doszło w pobliżu ulicy Piastowskiej w Gardei, a mundurowych zaalarmował mężczyzna, który usłyszał płacz i wołanie dziecka o pomoc. Zgłaszający bezskutecznie próbował zlokalizować, skąd dokładnie dobiega wołanie. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze - podaje Komenda Powiatowa Policji w Kwidzynie.

Bagno, w którym uwięziony był chłopiec, znajduje się w pobliżu parku. Sierż. szt. Miłosz Kozak i sierż. Artur Wójcik, przedzierając się przez chaszcze i grzęzawisko, dotarli do 10-latka. Wspólnie chwycili go pod ręce i wyciągnęli z mokradeł. Niedługo później uratowane dziecko było już w objęciach przejętej mamy.

- Jak ustaliliśmy, chłopiec wracając ze szkoły do domu poszedł do parku. Najprawdopodobniej nie znając dobrze terenu, wpadł do bagna. Dzięki reakcji świadków i szybkiej interwencji policjantów życiu 10-latka nie zagraża niebezpieczeństwo - informuje kwidzyńska policja.

Euro 2020: Tajemnicze ŻELAZKO Mateusza Borka i OGON BYKA
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE