Pomorskie. 36-latek uciekał przez kilka wiosek! Gnał 138 km/h w terenie zabudowanym

2021-03-07 9:17 PAP vera
Pomorskie. 36-latek uciekał przez kilka wiosek! Gnał 138 km/h w terenie zabudowanym
Autor: KWP Białystok Pomorskie. 36-latek uciekał przez kilka wiosek! Gnał 138 km/h w terenie zabudowanym

Po pościgu przez kilka wiosek na Kaszubach policja zatrzymała 36-latka poszukiwanego do odbycia kary. Mężczyzna nie posiadający uprawnień do prowadzenia pojazdów usłyszał 22 zarzuty dotyczące łamania przepisów drogowych. Jak powiedział PAP oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach Piotr Gdaniec, policyjny pościg miał miejsce w piątek wieczorem na ulicach Sierakowic, Puzdrowa i Gowidlina.

- W Puzdrowie kierowca volkswagena wyprzedzał kolumnę pojazdów, przekraczając podwójną linię ciągłą. Wśród wyprzedzanych przez niego samochodów był policyjny, nieoznakowany radiowóz. Funkcjonariusze zarejestrowali wykroczenie i włączając sygnały świetlne i dźwiękowe ruszyli w pościg za kierowcą - powiedział PAP Gdaniec. Kierowca nie zatrzymał się mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Pojechał w stronę Sierakowic, a następnie Gowidlina.

Uciekał kradzioną Mazdą. Pościg zakończył się w rzece

W terenie zabudowanym jechał z prędkością 138 km na godzinę. Mężczyzna w Gowidlinie porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Zatrzymany to 36-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego poszukiwany do odbycia kary roku i dwóch miesięcy więzienia.

- W sobotę mężczyzna usłyszał 22 zarzuty związane z łamaniem przepisów drogowych. Jego krew została pobrana do badania na obecność alkoholu i substancji odurzających - powiedział kartuski policjant.

Czytaj też: "Rolnicy. Podlasie": PRZEŁOMOWA inwestycja u Gienka i Andrzeja z Plutycz! [ZDJĘCIA]

Mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE