Pomorskie: Eksperci z IMGW prognozują groźne zjawiska! "Zagrożenie zdrowia i życia"

2020-11-17 11:00

Silne porywy wiatru w Pomorskiem! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje ostrzeżenia pierwszego stopnia dla wszystkich powiatów w województwie. Z aktualnych zapowiedzi wynika, że alerty będą obowiązywały od czwartkowego poranka (19 listopada). Prawdopodobnie zostaną utrzymane do piątku. Co dokładnie przewidują eksperci z IMGW?

We wtorek i środę w Trójmieście ma być jeszcze dość spokojnie. Za dwie doby pogoda w regionie znacząco się jednak zmieni. - Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru z zachodu o średniej prędkości od 35 do 45 km/h, a w porywach do 70 km/h - zapowiadają synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W weekend na Pomorzu ma natomiast wyraźnie spaść temperatura. Nocami możliwe są nawet przymrozki.

O czym mówi alert pierwszego stopnia w skali stosowanej przez IMGW? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne - informują eksperci.

Dzisiejszą prognozę dla całego kraju znajdziesz w artykule Pogoda na wtorek. Brzydka wersja jesieni! Przydadzą się parasole [CZYTAJ WIĘCEJ].

Express Biedrzyckiej - Marcin Horała: Radzę Kołakowskiemu ostudzić emocje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE