Pomorskie: Ewakuacja w podstawówce! Dzieci wymagały pomocy medycznej. Co się stało?

2021-10-21 11:30
Karetka pogotowia [zdjęcie ilustracyjne]
Autor: ESKA INFO

Ewakuację szkoły podstawowej w Pomorskiem zarządzono po zgłoszeniu o ulatnianiu się gazu. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, pięciorgu dzieciom udzielono pomocy medycznej. Straż pożarna otrzymała informację o ulatnianiu się gazu w szkole podstawowej w Sadlinkach (powiat kwidzyński) w czwartkowy poranek, 21 października 2021 roku. O szczegółach przeczytasz w tym artykule na www.se.pl.

Ewakuacja szkoły podstawowej w Sadlinkach na Pomorzu przebiegła błyskawicznie. O sprawie opowiedział PAP oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie kpt. Krzysztof Skoczek. W czwartek po apelu szesnaścioro dzieci zgłosiło osłabienie. Pięcioro z nich na tyle źle się poczuło, że udzielono im pomocy medycznej. - Nie wiemy, co było przyczyną, bo nie wykryliśmy obecności gazu w budynku. Jesteśmy na miejscu i kontrolujemy sytuację. Dzieci zostały ewakuowane ze szkoły - przekazał PAP kpt. Krzysztof Skoczek. W czwartkowe przedpołudnie, 21 października 2021 roku, na miejscu pracują cztery zastępy straży pożarnej.

Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej w Polsce?

Trwa wyjaśnianie szczegółowych okoliczności dzisiejsze zdarzenia.

Wybuch gazu w Rotundzie i zamach w Cytadeli Warszawskiej | Niezapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE