Gospodarz imprezy zginął pobity na śmierć! Mieszkańca Ocypla zamordował kuzyn?

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Gospodarz imprezy zginął pobity na śmierć! Mieszkańca Ocypla zamordował kuzyn?

Gospodarz imprezy pobity na śmierć! Mieszkańca Ocypla zamordował kuzyn?

2021-12-09 9:45

Świetnie bawił się na kolacji u swojego kuzyna w Ocyplu na Kociewiu, po czym... zamordował gospodarza imprezy?! Jak wynika z przeprowadzonej sekcji zwłok, 54-latek został pobity na śmierć, a prokuratura oskarża o to jego pociotka. Podejrzany mężczyzna twierdzi, że nie pamięta przebiegu imprezy, ale to wystarczyło, by przedstawić mu zarzut zabójstwa i aresztować na najbliższe trzy miesiące.

Do tragedii we wsi Ocypel niedaleko Starogardu Gdańskiego doszło minioną niedzielę, 5 grudnia 2021 roku. Mężczyzna w wieku 54 lat zaprosił do siebie 60-letniego kuzyna. Gospodarz poczęstował dawno niewidzianego gościa skromną kolacją oraz alkoholem. Atmosfera była bardzo dobra i nic nie zapowiadało, że ten wieczór skończy się tragedią. Gdy panowie mieli już "ostro w czubie", zaczęli się kłócić i szarpać. Naładowany emocjami 60-latek mógł okazać się silniejszy od młodszego kuzyna. Najbardziej prawdopodobna wersja zdarzeń mówi o tym, że podejrzany powalił gospodarza na ziemię, skopał go i tłukł pięściami po całym ciele. Gdy 54-latek przestał się ruszać, sprawca wstał i poszedł do swojego domu. Gdy rodzina znalazła ciało, zawiadomiła policję, która szybko zatrzymała kuzyna ofiary. Mężczyzna przyznał śledczym, że spotkał się dzień wcześniej z kuzynem, ale go nie pobił. Przyznał również, że popili tak mocno, iż nie pamięta dokładnego przebiegu feralnego spotkania.

- Biegły sądowy, po wykonaniu wstępnej sekcji zwłok, stwierdził na ciele denata szereg urazów po pobiciu. Podejrzany przyznał, że pił z kuzynem alkohol, ale stwierdził, że nie pamięta, co działo się później. Prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa. Sąd aresztował podejrzanego mężczyznę na trzy miesiące - mówi Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Prokuratura wciąż czeka na ostatecznie wyniki przeprowadzonej sekcji zwłok. Być może wtedy śledczy zmienią kwalifikację czynu. Obecnie za zabójstwo kuzyna 60-latkowi grozi dożywocie.

Sonda
Pijesz alkohol?
Nie żyje Sylwester Chęciński
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE