Pomorskie: PSEUDOKIBICE umówili się na WIELKĄ USTAWKĘ! Wkroczyła policja

2020-10-20 9:15
Pomorskie: PSEUDOKIBICE umówili się na WIELKĄ USTAWKĘ! Wkroczyła policja
Autor: KPP Lębork Pomorskie: PSEUDOKIBICE umówili się na WIELKĄ USTAWKĘ! Wkroczyła policja

W miniony weekend przy okazji czwartoligowego meczu piłkarskiego w Lęborku mogło dojść do ostrego starcia dużych grup pseudokibiców. Dwa wrogie klany miały ruszyć na siebie, myląc uprzednio policjantów w sprawie planowanego miejsca bójki. Ustawka nie doszła jednak do skutku. Co tam się stało?

W minioną sobotę (17 października) blisko 130 funkcjonariuszy zabezpieczało mecz piłkarski Pogoni Lębork z Gryfem Słupsk. Starcie w ramach rozgrywek IV ligi grupy pomorskiej odbywało się bez udziału publiczności z powodu zagrożenia epidemiologicznego. Pseudokibice obu zespołów byli jednak gotowi stanąć w szranki poza obiektem. - Mundurowi zabezpieczali teren wokół stadionu i kontrolowali trasę przemieszczania się fanów Pogoni Lębork, a także Gryfa Słupsk oraz sympatyzujących z nimi kibiców Chojniczanki Chojnice. Zarówno wcześniejsze ustalenia, jak i bieżące rozpoznanie sytuacji, wskazywały na dążenie osób poruszających się prywatnymi samochodami do ustawki w kompleksie leśnym - podaje Komenda Powiatowa Policji w Lęborku.

Przy kontroli drogi funkcjonariusze ujawnili grupę około 50 pseudokibiców lęborskiej drużyny. - Pozostali mundurowi zabezpieczali teren stadionu, gdzie zgromadziło się kilkudziesięciu fanów, skutecznie izolując ich od siebie - informuje KPP. Tymczasem na policję wpłynęło fałszywe zawiadomienie o ustawce w rejonie Cewic, które miało zmylić stróżów prawa. - W trakcie prowadzonych działań mundurowi wylegitymowali w sumie 125 osób, a na jedną z nich nałożyli mandat karny w wysokości 500 złotych za zakłócanie porządku publicznego. W związku z fałszywym zgłoszeniem prowadzone są czynności - tłumaczą funkcjonariusze.

W obrębie stadionu nie doszło do żadnych poważniejszych incydentów. Pogoń Lębork przegrała na własnym obiekcie z Gryfem Słupsk 1:4.

Testy, testy i jeszcze raz testy. "Bedzie dobrze" Adama Federa, odc. 136
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE