Pomorskie: Śmiertelny wypadek na trasie Chojnice - Bytów. Co tam się stało? Znamy ustalenia policji

i

Autor: KWP Gdańsk Pomorskie: Śmiertelny wypadek na trasie Chojnice - Bytów. Co tam się stało? Znamy ustalenia policji

Pomorskie: Śmiertelny wypadek na trasie Chojnice - Bytów. Co tam się stało? Znamy ustalenia policji

2020-10-13 12:00

We wtorkowy poranek (13 października) na drodze wojewódzkiej nr 212 miał miejsce koszmarny wypadek. W wyniku czołowego zderzenia osobowego Volkswagena z pojazdem ciężarowym śmierć poniosła jedna osoba. Do tragedii doszło między Bytowem a Chojnicami. Wiemy już, co dokładnie się stało.

Chwilę po godzinie 8:00 funkcjonariusze odebrali zgłoszenie o zderzeniu na drodze wojewódzkiej nr 212. - Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze. Mundurowi ustalili, że kierujący Volkswagenem jechał w kierunku Bytowa. Z niewyjaśnionych w chwili obecnej przyczyn mężczyzna zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzył się z samochodem ciężarowym z naczepą - podaje pomorska policja. - W tym czasie jadąca za ciężarówką kobieta, która prowadziła osobowe Audi, nie zachowała ostrożności oraz bezpiecznej odległości, przez co uderzyła w tył tira - tłumaczą stróże prawa.

Niestety, na miejscu zmarł 34-letni kierowca Volkswagena. Jak informują policjanci, kierujący samochodem ciężarowym oraz kobieta z Audi nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Oboje zostali poddani badaniu alkomatem, które wykazało, że byli trzeźwi.

Wciąż trwa wyjaśnianie szczegółowych okoliczności zdarzenia. Funkcjonariusze apelują do kierowców o rozwagę i ostrożność na drodze.

Express Biedrzyckiej - Michał Woś: Trzeba zrobić wszystko, żeby nie powtórzył się u nas scenariusz Lombardii