Pomorskie: Utonięcie w Sztutowie. Tragiczne statystyki rosną. Od kwietnia 128 ofiar

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Pomorskie: Utonięcie w Sztutowie. Tragiczne statystyki rosną. Od kwietnia 128 ofiar

Pomorskie: Utonięcie w Sztutowie. Tragiczne statystyki rosną. Od kwietnia 128 ofiar

2021-06-29 10:00

Jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, w poniedziałek (28 czerwca) w miejscowości Sztutowo (powiat nowodworski) doszło do utonięcia. Podobna tragedia miała miejsce w Henrykowie Lubańskim na Dolnym Śląsku. Od początku kwietnia 2021 roku funkcjonariusze odnotowali w Polsce już 128 zgonów w wyniku utonięć. Służby apelują o odpowiedzialne zachowanie nad wodą i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

Utonięcia w Polsce. Czarna seria od początku kwietnia!

Utonięcie to przyczyna śmierci już 128 osób w Polsce w ciągu ostatnich trzech miesięcy. - Tylko w poniedziałek utonęły dwie osoby - przekazało dziś Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Jak poinformowało RCB, wczoraj do utonięć doszło w miejscowościach Henryków Lubański (województwo dolnośląskie) i Sztutowo (województwo pomorskie).

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, aby pływać tylko w wyznaczonych miejscach, nigdy nie wchodzić do wody po alkoholu lub środkach odurzających, a także wkładać kapok, będąc na łódce, kajaku czy rowerze wodnym.

RCB przestrzega również, by nie skakać do wody w nieznanych miejscach, nie wbiegać rozgrzanym do wody, nie wypływać na materacu daleko od brzegu, nie wchodzić do wody bezpośrednio po posiłku oraz stosować się do poleceń ratownika.

Nowy basen w Katowicach ma system wykrywania utonięć
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE